Francja „gwiazdą” Targów Książki w Krakowie [KONKURS]

Targi Książki startują już 26 października fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Przed nami 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki, które rozpoczną się 26 października w Expo Kraków. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Czytam i staję się wolny”. Tym razem gościem honorowym jest Francja. Dla Czytelników przygotowaliśmy zaproszenia na wydarzenie.

- Francję, tak jak Polskę, wyróżnia miłość do literatury - mówił na konferencji prasowej Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce Stanislas Pierret. Podczas kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie ponownie wyruszymy w literacką podróż dookoła świata. A towarzyszyć nam będą wybitni pisarze.

Co czeka nas na Targach Książki?

Podczas czterodniowego literackiego święta, które rozpocznie się już 26 października 2017 roku w EXPO Kraków, będzie można spotkać prawie 700 wystawców z ponad 20. krajów takich jak m.in.: Francja, Bułgaria, Rosja, Hiszpania i Ukraina.

Nie zabraknie znanych i lubianych pisarzy, którzy przyjadą do stolicy Małopolski z całego świata. Znaleźli się wśród nich m.in. Eric-Emmanuel Schmitt, Arlette Cousture, Serge Bloch czy Nicholas Sparks. Wśród polskich autorów będą to m.in. Katarzyna Bonda, Olga Tokarczuk, Marek Krajewski i Zygmunt Miłoszewski. Nie zabraknie również gwiazd, podróżników i muzyków – targi będą okazją do spotkania z Jerzym Stuhrem, Muńkiem Staszczykiem czy Martyną Wojciechowską.

W tym roku w sobotę i niedzielę na Targach pojawi się specjalna Strefa Autorów, w której najpopularniejsi pisarze będą sprzedawać swoje książki, rozdawać autografy i rozmawiać z czytelnikami.

Dla wielbicieli komiksów po raz trzeci zorganizowano Salon Komiksu z powiększoną listą wydawnictw. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia przygotowano Salon Książki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Dziecięcą Strefę Warsztatową.

Oprócz tego, dzięki gościowi honorowemu - Francji, promowane będą krakowskie szkoły języka francuskiego.

- W zeszłym roku nasze Targi odwiedziło około 70 tysięcy osób, w tym roku spodziewamy się podobnej frekwencji, a może nawet większej - mówi komisarz targów Katarzyna Popieluch-Kmiecik. - Kraków to stolica polskiego umysłu - dodaje Stanislas Pierret.

Program sprawdzisz w aplikacji

Organizatorzy przygotowali nową bezpłatną aplikację do pobrania na urządzenia mobilne, zawierającą program wydarzenia, mapę stoisk i listę autorów. W celu zniwelowania kolejek do kas można zakupić bilety online. Dla tych, którzy to zrobią, otwarte będzie osobne wejście do hali EXPO.

Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości przyjeżdżać komunikacją miejską lub zostawiać samochody na parkingu Centrum Handlowego M1, spod którego będą kursowały darmowe busy dowożące bezpłatnie pasażerów na targi i z powrotem.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ksiazka.krakow.pl

Konkurs

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy siedem zaproszeń na 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Wystarczy napisać w kilku zdaniach o swojej ulubionej książce. Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres konkurs@lovekrakow.pl.

Czekamy do środy, 25 października.

Autor: Karolina Kubowicz

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale