Jest szansa na przejście pod torami na ul. Lotniczej. Miasto nie mówi nie

fot. Mapy Google

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu sprawdzi możliwość budowy przejścia pod torami pomiędzy ulicami Lotniczą i Raciborskiego. O budowę przeprawy od lat zabiegają mieszkańcy Olszy, którzy obecnie tory tzw. małej obwodnicy kolejowej muszą przekraczać nielegalnie.

By bezpiecznie dostać się na drugą stronę torów mieszkańcy ul. Lotniczej muszą nadrobić ok. kilometra ulicami Narzymskiego, Lesistą i Pilotów, problemów nastręcza również dojście do ulicy Mogilskiej. W tym przypadku piesi muszą również nielegalnie przekraczać tory i zawracać w rejonie dawnej Plivy, a to już kilka dodatkowych kilometrów.

Niebezpieczne przejście

Interpelację sprawie budowy przejścia złożył Dominik Jaśkowiec, który przekonuje, że stworzenie przeprawy pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców „starej” Olszy i Olszy II. – Mamy taką sytuację, że ludzie skracając sobie drogę pomiędzy ulicami Lotniczą i Raciborskiego, chodzą po wiadukcie, chodzą po nasypie kolejowym, przechodzą cztery tory kolejowe, bo to jest wjazd na stację towarową Kraków Olsza, dlatego będę się starał o zabezpieczenie środków na tę inwestycję w budżecie miasta – wyjaśnia.

Dodaje, że w związku z przebudową odcinka pomiędzy Dworcem Głównym a Płaszowem ruch kolejowy w tym miejscu będzie jeszcze większy. – W sytuacji, gdy będzie zamknięty Dworzec Główny, to tam zwiększy się liczba pociągów i takie sytuacje będą bardzo niebezpieczne – mówi.

Przejście i ścieżki rowerowe

O budowę przejścia zwracali się również rowerzyści, którzy chcieliby połączenia z mającymi powstać ścieżkami rowerowymi na bulwarach Białuchy, wzdłuż których planowane jest utworzenie parku rzecznego.

Czy jest realna szansa na powstanie przejścia? Na swoją interpelację radny Jaśkowiec otrzymał odpowiedź, w której przeczytamy, że ZIKiT przeprowadzi analizę możliwości jego budowy, w szczególności przyjrzy się strukturze własności gruntów i zasadności budowy ścieżek rowerowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale