Mark Knopfler zagra przed krakowską publicznością

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mark Knopfler ogłosił światową trasę koncertową wraz z jego zespołem na 2019 rok. Trasa „Down The Road Wherever” rozpocznie się w kwietniu w Barcelonie. W sierpniu i wrześniu trasa odwiedzi Stany Zjednoczone. Artysta wystąpi też na dwóch koncertach w Polsce. 10 lipca 2019 r. jego koncert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

– Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie – podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków – to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam – mówi artysta.

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) and Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

comments powered by Disqus