Odpoczynek wśród rustykalnych kwiatów i pachnących róż. W Bieńczycach powstanie folklorystyczny park

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Wzory ludowe, rustykalne rabaty czy domek dla dzieci wzorowany na starej chacie, to tylko niektóre elementy parku kieszonkowego, który będzie można odwiedzić przy ul. Wacława Króla.

Były już kolorowe kwiaty na Starym Mieście i minimalistyczne trawy w Podgórzu. Teraz przyszedł czas na Bieńczyce i rustykalne rośliny – ostatnio Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przedstawił kolejny projekt parku kieszonkowego, który jeszcze w tym roku ma powstać w naszym mieście.

Będzie swojsko

– Folklor to motyw przewodni kolejnego z prezentowanych przez nas Parków Kieszonkowych. Co powiecie na odpoczynek wśród rustykalnych kwiatów, pachnących róż, zabawę z dziećmi w wiejskiej zagródce czy odrobinę wysiłku na części rekreacyjno-sportowej pokrytej kolorowymi malunkami? To wszystko znajdziecie w Parku Kieszonkowym w Dzielnicy XVI – Bieńczyce – podaje ZZM.

Co jeszcze?

W bieńczyckim „ogrodzie krakowian” będzie można aktywnie spędzić czas. Do użytku mieszkańców zostaną oddane huśtawki, urządzenia zabawowe oraz siłownia zewnętrzna. Najmłodsi będą mogli pobawić się w domku dla dzieci wzorowanym na starej chacie lub nakarmić ptaki w specjalnym karmniku.

Przyjemny odpoczynek ma zapewnić pergola otoczona rustykalnymi rabatami, pełnymi kolorowych i pięknie pachnących kwiatów. Wśród nich będą dominowały dwa kolory – róż i fiolet. Nie zabraknie malwy ogrodowej, tulipanów, róż, piwonii i liliowców, a także dzwonków, szałwii oraz kocimiętki.

Na terenie parku kieszonkowego zostanie również zasadzonych czterdzieści dziewięć nowych drzew.

Kiedy kieszonki będą gotowe?

Przypomnijmy, że krakowianie jeszcze w tym roku mają doczekać się parków kieszonkowych. – Przygotowaliśmy już 18 lokalizacji, pracujemy nad projektami i chcielibyśmy, żeby już od wiosny były one realizowane – informował niedawno Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, zapytany na jakim etapie znajduje się budowa „kieszonek” w naszym mieście.

Parki kieszonkowe, czyli?

Małe (ich powierzchnia nie przekracza zazwyczaj 5000 m2), przyjazne tereny zielone stworzone w przestrzeni miejskiej, służące szeroko pojętej rekreacji.

W stolicy Małopolski tego typu parki nie są nowością. Skwer przy ul. Fałata/Prusa czy Ogród Motyli przy ul. Dekerta to pierwsze „ogrody krakowian”. Cieszą się one już od jakiegoś czasu sporą popularnością.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale