Policjanci zatrzymali podejrzanych o zabójstwo Miłosza [ZDJĘCIA, VIDEO]

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl / KW Policji w Krakowie
W poniedziałek rano policjanci wspomagani przez grupy antyterrorystów weszli jednocześnie do czterech mieszkań w celu zatrzymania podejrzanych o zabójstwo Miłosza B. na Prokocimiu. Zatrzymani mają od 19 do 25 lat.

Policja na razie nie może zbyt wiele mówić. – Sprawa jest rozwojowa i chcemy zatrzymać również współsprawców. Na razie mamy cztery osoby w wieku od 19 do 25 lat. Jest to wynik śledztwa specjalnej grupy, którą powołał komendant wojewódzki – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Krakowie.

Śledczym udało się ustalić tożsamość i miejsce przebywania sprawców, a prokurator zadecydował o zatrzymaniu. – Weszliśmy równocześnie do czterech mieszkań. Wspomagali nas antyterroryści zarówno z Krakowa jak i innych województw, ponieważ sprawcy mogli być uzbrojeni – mówi Gleń. 20 lutego mężczyźni mają zostać doprowadzenie do prokuratury i przesłuchani.

Więcej nie powiedzą

– Zdołano zebrać obszerny materiał dowodowy, pozwalający na  wydanie w odniesieniu do części uczestników zdarzenia postanowień o przedstawieniu zarzutów zabójstwa. Na chwilę obecną prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania wszystkich ze współsprawców. Z uwagi na stopień zaawansowania czynności, udzielanie szczegółowych informacji w tym przedmiocie nie jest celowe – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Do zabójstwa doszło 30 stycznia na osiedlu przy ul. Teligi. 19-letniego Miłosz B. napadał grupa pseudokibiców konkurencyjnego klubu. Mężczyźni zadali mu wiele ciosów w nogi oraz ręce. W wyniku odniesionych ran poszkodowany zmarł 1 lutego w szpitalu.

Zatrzymanie w sprawie zabójstwa przy Teligi from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale