Remont na al. Słowackiego do 17 sierpnia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najbardziej zniszczony fragment nawierzchni na Alejach Trzech Wieszczów zostanie w najbliższych tygodniach wyremontowany. Efekt na pewno ucieszy kierowców, ale do połowy sierpnia będą się oni musieli uzbroić w cierpliwość.

Chodzi o końcowy odcinek alei Słowackiego, od skrzyżowania z ulicą Długą do wiaduktu nad torami kolejowymi. Prace będą prowadzone właśnie na jezdni w kierunku al. 29 Listopada.

– Jezdnia zyska nową nawierzchnię. Dodatkowo zostaną wymienione krawężniki wraz z bezpiecznikami – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT. Zapowiada przy tym, że podczas prac jezdnia będzie zawężana na ok. 200-metrowych odcinkach. To najłagodniejsza z możliwych opcji, ale biorąc pod uwagę natężenie ruchu na Alejach, zwiększenia korków raczej nie uda się uniknąć.

Prace mają się zakończyć 17 sierpnia i będą kosztować 1,6 mln zł.

Piastowska, Orlich Gniazd, Nowohucka

Równocześnie trwa kilka innych remontów. We wtorek rozpoczęły się prace na ulicy Lea, na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski. Najpierw wykonany zostanie remont chodnika po stronie południowej, następnie po stronie północnej, później wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

Remont, podobnie jak ten na Alejach, ma potrwać do połowy sierpnia. Nieco dłużej potrwa rozpoczęta w tym tygodniu wymiana nawierzchni na ul. Orlich Gniazd na Prądniku Białym.

W planach jest też remont fragmentu ulicy Nowohuckiej – od ronda 308 Dywizjonu do mostu na Wiśle. – Obecnie został on wstrzymany ze względu na awaryjne prace na alei Pokoju wykonywane przez MPEC. Do czasu ich zakończenia remont ul. Nowohuckiej się nie rozpocznie – zapowiada Michał Pyclik.

Warszawska, Królowej Jadwigi, Złoty Róg

MPEC pracuje też w centrum miasta, na ulicach Ogrodowej i Warszawskiej. Z tego powodu przez najbliższe półtora miesiąca ulica Warszawska (pomiędzy Św. Filipa i Ogrodową) będzie zamknięta dla samochodów. Przez cały ten czas linie 105, 129, 130, 154, 179 i 304 kursują zmienioną trasą przez ulicę Pawią.

Pod koniec sierpnia mają się też zakończyć dwie inne inwestycje. Wyremontowany zostanie nawierzchnia na ulicy Królowej Jadwigi, na odcinku od al. Focha do ul. Tadeusza Kościuszki, oraz chodnik po południowej stronie. Na ulicy Złoty Róg w Bronowicach ma natomiast zostać wymieniona nawierzchnia na całej długości.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale