Weekend w pigułce (11–12 sierpnia)

W ten weekend plenerowy pokaz filmu "Za jakie grzechy, dobry Boże?" fot. Kino Paradox/Facebook

Taneczno-beatboxowa bitwa na rynku Podgórskim, zwiedzanie kościółka św. Benedykta, krakowski piknik „po węgiersku” i mnóstwo plenerowych pokazów filmowych. Gdzie jeszcze w ten weekend warto wybrać się w Krakowie? Sprawdźcie!

Wielka taneczna bitwa na rynku Podgórskim

Sobota, 11.30. Jedna scena, mistrzowie światowego beatboxu i tanecznego freestyle’u. Rynek Podgórski przemieni się w miejsce wielkiej tanecznej bitwy do muzyki tworzonej na żywo, bez instrumentów. Ta wielka improwizacja odbywa się w ramach festiwalu tanecznego Fair Play Dance Camp i warsztatów World Beatbox Camp.

Kościółek św. Benedykta czeka na odwiedzających

Dobrze znany krakowianom kościółek św. Benedykta na wzgórzu Lasoty będzie można zwiedzić w sobotę w godzinach 10.00–13.00. Na chętnych będzie czekał przewodnik, który opowie o niezwykłej historii tego miejsca. Wstęp wolny.

Sztuka Ludowa bez tajemnic

Przenosimy się teraz na Rynek Główny, gdzie trwają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Na odwiedzających czekają przede wszystkim wyroby rzemiosła artystycznego i pyszne jedzenie. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących m.in. koncertów czy spotkań. Wydarzenie potrwa do 26 sierpnia.

Piknikuj w zieleni. Na węgierską nutę

W ten weekend czeka nas kolejne „zatracanie się w zieleni”. W niedzielę Piknik Krakowski odbędzie się w parku Decjusza i upłynie pod znakiem kultury i kuchni węgierskiej. Wstęp wolny.

Kino w plenerze

Możliwości oglądania dobrych filmów pod chmurką w Krakowie nie brakuje. W sobotę o 21.00 BALowe Kino Plenerowe zaprasza na pokaz filmu „Sugar Man”. O tej samej porze przebywający akurat w rejonie ul. Zarzecze mogą odpocząć w trakcie Lotnego Kina Paradox w Amfiteatrze. Tym razem zostanie wyświetlona francuska komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

W sobotę o 20.30 rozpocznie się pokaz filmu „To tylko koniec świata” w Pawilonie Czapskiego. Wstęp wolny.

„Agrafka” zaprasza natomiast na Kino na Tarasie. O 21.00 rozpocznie się film „Wieża. Jasny dzień”. Bilety w cenie 12–20 zł.

Przed Galerią Krakowską o 21.00 zostanie wyświetlony biograficzny film „Frida”.

Sztuka za Ósemkę i Letnie Tanie Kinobranie

Ars również ma dla kinomanów sporo propozycji. Trwa akcja Sztuka za Ósemkę, w ramach której zobaczymy filmy takie jak „Kształt wody”, „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Czas mroku” czy „To”.

Kino pod Baranami zaprasza na Letnie Tanie Kinobranie. W tym tygodniu nastał „czas mężczyzn”. Co zatem w programie? „Cicha Noc”, „Labirynt”, „Mężczyzna imieniem Ove”, „Ostatnia rodzina”, „Pibull. Ostatni pies”, „Pomiędzy słowami” i „Podwójny kochanek”.

Czas na literaturę

W sobotę na pl. Marii Magdaleny o godzinie 10.00 rozpocznie się Krakowski Kiermasz Książki. Czytelnicy będą mogli wybierać w bogatej ofercie m.in. antykwariatu Abecadło, Szafy Pełnej Książek czy bukinistów z Hali Targowej i krakowskiego Powiśla. Pojawi się również specjalistyczna księgarnia Fankomiks, a fani literatury angielskiej – z oferty księgarni American Bookstore.

Wawel o zmierzchu

W sobotę na Dziedzińcu Batorego na Wawelu w ramach festiwalu Wawel o zmierzchu zabrzmią kolejne piękne kompozycje. Tym razem utwory Chopina, Paderewskiego i Szymanowskiego wykona Karol Radziwonowicz. Początek o godzinie 19.30.

 

comments powered by Disqus