Weekend w pigułce (25 – 26 listopada)

W ten weekend premiera musicalu "Chicago" w Teatrze Variete. W jednej z głównych ról zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan

W ten weekend w całym mieście zapanuje świąteczna atmosfera. W sobotę na Rynku Głównym oficjalne otwarcie targów bożonarodzeniowych. Tetar Variete zaprasza na premierę spektaklu „Chicago”, w Tauron Arenie Kraków odbędzie się koncert Jamesa Newtona Howarda.

Sobota, 25 listopada: Targi Bożonarodzeniowe, Chicago

Dziś oficjalne otwarcie targów bożonarodzeniowych na Rynku Głównym. O godz. 17.15 wystąpi zespół Pod Budą, o godz. 18.00 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapali lampki na choince. W trakcie uroczystości wystąpi Cracovia Danza.

W Teatrze Variete premiera musicalu „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Początek o godzinie 19.00. Bilety w cenie 80 – 120 zł.

To już ostatnia okazja, aby obejrzeć najlepsze filmy animowane z całego świata w ramach Festiwalu Etiuda&Anima. Pokazy odbywają się w Kijów.Centrum i Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Program dostępny na stronie www.etiudaandanima.com.

O 19.00 w ArtCafe Barakah przy ul. Paulińskiej 28 chorwacka sztuka „Martwe wesele”. Bilety w cenie 25 – 40 zł.

W Teatrze Łaźnia Nowa wystąpi zespół Łąki Łan. Początek koncertu o godzinie 19.00. Bilety w cenie 45- 80 zł.

Kolejna muzyczna propozycja to koncert zespołu Dżem w Tauron Arenie Kraków. Bilety w cenie 60 – 100 zł.

W Klubie Studio wystąpi Taco Hemingway. Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem artysta wystąpi dwa razy – pierwszy koncert rozpocznie się o 17.00, drugi o 21.30.

Warto odwiedzić krakowskie kina studyjne. W repertuarze znalazły się m.in. „Najlepszy”, „Manifesto” czy „Tunel”.

W ten weekend, z okazji 10-tej rocznicy współpracy Kolosów z Dworkiem Białoprądnickim, w centrum kultury odbędą się Jubileuszowe Spotkania Podróżników. Wśród dziesięciu prelegentów znaleźli się wybitni himalaiści: Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy, ekstremalny nurek Krzysztof Starnawski, wielokrotny rekordzista świata czy przedstawiciele młodego pokolenia podróżników: Kamila Kielar, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik, Łukasz Supergan. Wstęp wolny.

Niedziela, 26 listopada: James Newton Howard w Tauron Arenie, Zemsta

W Auditorium Maximum wystąpi zespół Pod Budą. Początek o godzinie 15.00. Bilety w cenie 80 – 150 zł.

O 19.00 w Tauron Arenie Kraków usłyszymy muzykę z najbardziej znanych filmów, takich jak m.in. „Pretty Woman”, „Igrzyska Śmierci”, „Szósty zmysł” czy „Mroczny rycerz”. James Newton Howard wyruszył w swoją pierwszą w życiu trasę koncertową „30 lat hollywoodzkiej muzyki”. Bilety w cenie 179-664 zł.

O 19.00 w Klubie Studio wystąpi formacja Ørganek. Bilety w cenie 55/60 zł.

Również o 19.00 w Fortach Kleparz wystąpi Renata Przemyk. Bilety w cenie 60 – 70 zł.

W Teatrze im. J. Słowackiego, tradycyjnie o godzinie 12.00, rozpocznie się Krakowski Salon Poezji. Dziś czas na poezję Mieczysława Jastruna. Spotkanie poprowadzi Bronisław Maj.

Również dziś, ale o 19.00, w Teatrze im. J. Słowackiego na Dużej Scenie „Zemsta” w reżyserii Anny Augustynowicz. Bilety w cenie 42 – 57 i 32- 47 zł.

Dokładnie 75 lat temu odbyła się premiera legendarnego filmu Michaela Curtiza „Casablanca”. O godzinie 19.00 w Kinie pod Baranami będzie można zobaczyć melodramat w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

W Fabryce Emalii Oskara Schindlera trwa wystawa „Żegota – ukryta pomoc”.

Przypominamy, że w listopadzie Zamek Królewski na Wawelu bezpłatnie udostępnia wybrane wystawy. Od wtorku do soboty można zobaczyć Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię, Wawel Zaginiony, a w niedzielę Reprezentacyjne Komnaty Królewskie i Wawel Zaginiony.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale