Węzeł Niepołomice. Polsko-litewskie konsorcjum znów wybrane

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz trzeci musiała wybrać wykonawcę węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4. Zadanie otrzyma polsko-litewskie konsorcjum, które wygrało również za pierwszym razem.

Przetargi na najważniejsze inwestycje drogowe w Małopolsce przeciągają się z powodu odwołań. Tak było również przy planowanej budowie węzła Niepołomice. GDKiA trzy razy musiała sprawdzać oferty złożone przez firmy na wykonanie tej inwestycji. O zwycięstwo walczyły Trakcja PRKiI wraz z Litwinami i Eurovia. Najpierw GDDKiA wybrała pierwszą z nich, ale po uwzględnionym przez Krajową Izbę Odwoławczą odwołaniu ogłosiła wybór po raz drugi, tym razem z Eurovią jako zwycięzcą.

To jednak nie zakończyło sprawy, bo tym razem Trakcja PRKiI złożyła odwołanie. Zarzuciła konkurentowi m.in. nieprawidłowości dotyczące podanego w ofercie doświadczenia osoby, która miałaby pełnić funkcję kierownika robót. Odwołanie zostało uwzględnione.

W piątek Dorota Mikrut z GDKiA poinformowała, że ponowny wybór padł na pierwszą ofertę. Zaoferowana cena brutto za budowę węzła wynosi 41 840 000 złotych. W przetargu oprócz ceny punktowane były także właściwości przeciwpoślizgowe i równość podłużna nawierzchni, personel wykonawcy, termin realizacji i harmonogram.


comments powered by Disqus