11 listopada na krakowskich drogach [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Jak informuje magistrat w poniedziałek w związku z Obchodami Święta Niepodległości i Krakowskim Biegiem Niepodległości obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Tradycyjnie spod Wawelu o godzinie 12:15 ruszy patriotyczny podchód.  W związku z tym nastąpią chwilowe wstrzymania ruchu na trasie na trasie: Wawel – ul. Droga do Zamku, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Floriańska, Pl. Matejki.

Następnie pomiędzy 12:45 a 14:30 będą trwać uroczystości prze Grobem Nieznanego Żołnierza. W tej okolicy zostanie wyłączony całkowicie ruch. Chodzi tu o obszar: ul. Basztowa na odcinku od ul. Westerplatte do ul. Długiej, Plac Matejki oraz ul. Paderewskiego.

W związku z koniecznością przygotowania miejsca uroczystości, od godz. 7:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ul. Paderewskiego i placu Matejki.

Krakowski Bieg Niepodległości

Na trasie biegu w godzinach między 13:45 a 16:15 również wystąpią utrudnienia i zmiany organizacji ruchu.

Biegacze będą się poruszać trasą: al. Focha (deptak), most na Rudawie, Al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Malczewskiego, ul. Zaścianek, ul. Malczewskiego, most Zwierzyniecki (chodnik dla pieszych oraz droga dla rowerów), ul. Zielińskiego, ul. Tyniecka, Bulwar Poleski, Bulwar Wołyński, ul. Ludwinowska, most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, ul. Nadwiślańska, wbiegnięcie na Kładkę Ojca Bernatka (część przeznaczona dla ruchu rowerowego), Bulwar Kurlandzki, Bulwar Czerwieński, Bulwaru Rodła, ul. Flisacka, ul. Kościuszki, ul. Królowej Jadwigi, ul. Gryfity, ul. Emaus, al. Focha, deptak wzdłuż al. Focha.

W związku z utrudnieniami w ruchu na ul. Królowej Jadwigi oraz al. Focha (w rejonie mostu na Rudawie): objazd od strony ul. Piastowskiej do al. Mickiewicza ulicami: Piastowską i Reymonta; objazd od strony a. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej aleją 3 Maja.

Po wbiegnięciu po starcie ostatniego zawodnika w ul. Malczewskiego ( około godz. 14.15) zostanie zapewniony dojazd do ul. Królowej Jadwigi (odcinek pomiędzy al. Focha a ul. Kościuszki) od strony ul. Piastowskiej. Natomiast przez cały czas trwania imprezy zamknięta będzie al. Focha, w rejonie mostu na Rudawie oraz ul. Emaus i ul. Gryfity.

W związku z zamknięciem ul. Kościuszki (pomiędzy ul. Komorowskiego a ul. Królowej Jadwigi), od około godz. 14.00 do około godz. 16.00: od al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej dojazd do ul. Księcia Józefa ulicami: Konopnickiej, rondo Grunwaldzkie, Monte Cassino, Zielińskiego (i odwrotnie od ul. Księcia Józefa do centrum).

Ponadto, w związku z imprezą:

- w godz. 10.00-13.15 zostanie wyłączona droga dla rowerów oraz pieszych na al. 3 Maja,

- w godz. 10.00-16.15 zostanie wyłączona droga dla rowerów oraz pieszych na  al. Focha,

- w godz. 13.00-16.00 wyłączone zostaną drogi dla pieszych oraz rowerów na Bulwarach Wiślanych (pomiędzy ul. Flisacką a Kładką O. Bernatka oraz pomiędzy Mostem Zwierzynieckim a Kładką O. Bernatka)

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe,

ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany (po decyzji policji) po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu.

comments powered by Disqus