120 połączeń do 84 miast. Lotnisko zaczyna zimowy sezon

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ten weekend Kraków Airport rozpoczyna zimowy sezon 2022/2023. W tym czasie pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli z oferty 120 połączeń do 84 miast.

– Z soboty na niedzielę 30 października rozpoczynamy w Kraków Airport Sezon Zima 2022/2023 z bardzo atrakcyjnymi, różnorodnymi kierunkami. Jestem przekonany, że bogata siatka połączeń będzie inspiracją do podróży po całym świecie, pasażerów ucieszą także nowe połączenia naszych bazowych przewoźników: Ryanaira do Tuluzy i Poznania, a także Wizz Air do Leeds Bradford – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Mamy nadzieję, że kolejne miesiące to będzie  czas wzmożonego ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku. Wielu pasażerów sygnalizuje chęć odwiedzenia bliskich po długiej, pandemicznej przerwie w okresie świąteczno-sylwestrowym. Z zainteresowaniem przyglądać się będziemy także turystyce biznesowej i pielgrzymkowej, ważnym sektorom dla rozwoju Krakowa i Małopolski – dodaje prezes lotniska.

Są nowości

Zimowa siatka połączeń obejmuje 120 regularnych połączeń do 84 miast w 30 krajach. Sezon zimowy to także nowe kierunki: pod koniec października zainaugurowane zostaną nowe połączenia bazowych przewoźników Kraków Airport tj. Ryanair do Tuluzy we Francji i Poznania oraz Wizz Air do Leeds Bradford. Ryanair dołączył do oferty także połączenie do Eljatu, miasta w Izraelu, będącego rajem dla miłośników nurkowania i kąpieli morskich przez cały rok.