8. Piknik Rodzinny. Miasto zaprasza do Parku Jordana

fot. Wojciech Cichy/LoveKraków.pl

W niedzielę 19 maja Park Jordana zatętni życiem. Urząd miasta zaprasza na tradycyjne już, coroczne Święto Rodziny Krakowskiej.

W tegorocznej odsłonie wydarzenia organizatorzy przewidzieli pięć stref tematycznych. Będzie to strefa sportu i rekreacji, rodziny, ekologii i zdrowego trybu życia, zdrowia i profilaktyki, a także bezpieczeństwa. Nowością będzie również parkiet taneczny, na którym profesjonalni instruktorzy będą uczyć tańca całe rodziny.

Dla każdego coś dobrego

Ścianka wspinaczkowa, warsztaty teatralne z aktorami Teatru Groteska, Wielka Bitwa Na Papier Toaletowy czy rodzinna gra terenowa pod hasłem „Trzymaj formę!” to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował dla mieszkańców urząd miasta.

– Jest to ósma edycja, na którą zaprosiliśmy partnerów zewnętrznych. Tych partnerów mamy prawie 100 – zapewnia Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta Majchrowskiego ds. rodziny. – Myśl przewodnia tegorocznej edycji to „Z rodziną po zdrowie”, dlatego w strefie zdrowia będzie 25 podmiotów, które w czasie trwania pikniku będą udzielały porad, wykonywały różnego rodzaju badania i konsultacje lekarskie – wyjaśnia Paszkot. Badania będą wykonywać zarówno szpitale miejskie, jak i prywatne centra medyczne.

Coś dla rodziców

Prócz wielu atrakcji dla dzieci, organizatorzy planując niedzielne wydarzenie, pomyśleli również o rodzicach, którzy w czasie pikniku będą mieć możliwość udziału w warsztatach tanecznych, a także jak zachwala Marzena Paszkot w „potańcówce, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Krakowa”.

Gdy dzieci będą oddawać się szaleństwom na przygotowanych dla nich atrakcjach, rodzice mogą zasięgnąć garść informacji na stanowiskach krakowskich klubów rodzica, a także centrów aktywności seniora. W czasie Święta Rodziny Krakowskiej będzie możliwość zapoznania się z ofertą programu Krakowska Karta Rodzina 3+, Kraków dla Rodziny „N” oraz ideą Budżetu Obywatelskiego.

W strefie ekologii i zdrowego trybu życia prezentowane będą działania podejmowane przez miasto na rzecz poprawy jakości powietrza oraz programy dotacyjne, z których korzystają mieszkańcy.

Kraków stawia na rodzinę

Niedzielny piknik to jeden z elementów gminnej kampanii miasta, której głównym celem jest promowanie wartości rodzinnych. 8. Święto Rodziny Krakowskiej to według zapewnień urzędników sposób na „wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy członek, zajmuje ważne miejsce”.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

comments powered by Disqus