Al. 29 Listopada, Łowińskiego, Stelmachów. Nowy tydzień, nowe zmiany w ruchu [INFORMATOR]

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W kilku punktach miasta można się spodziewać zmian w organizacji ruchu. Warto o nich wiedzieć, zanim w poniedziałek wyruszymy do pracy czy szkoły.

Jordanowska, Stelmachów, Piaskowa

Najważniejsze zmiany dotyczą ul. Jordanowskiej, Stelmachów i Piaskowej, gdzie właśnie rozpoczyna się gruntowna przebudowa, która potrwa ok. dwóch lat. Od soboty 9 września z tych ulic będą mogli korzystać tylko mieszkańcy dojeżdżający do posesji i tylko w jednym kierunku, w stronę ul. Chełmońskiego. Dla pozostałych użytkowników ulice będą zamknięte.

Al. 29 Listopada, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Meiera

Z kolei od poniedziałku, od godz. 7, zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada oraz ulic Meiera i Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Od tego dnia ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na stronę zachodnią al. 29 Listopada.

Wlot ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie otwarty w obu kierunkach. W dalszym ciągu wyjazd z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej będzie możliwy jedynie w stronę centrum miasta z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Ponadto zostanie także wprowadzony zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej dla jadących od centrum w stronę Warszawy. Objazd do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie poprowadzony przez ulice: Meiera, Reduta, Strzelców, Lublańską, al. 29 Listopada i ul. Siewną.

W ramach tego etapu zmian ruch kołowy na ul. ks. Meiera zostanie przekierowany na nowo wybudowany odcinek jezdni, na wysokości ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Wyjazd z ul. ks Meiera będzie możliwy jedynie w prawą stronę (kierunek granica miasta) z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Ruch pieszych zostanie poprowadzony po stronie północnej ulicy. Osoby korzystające z samochodu, które chcą dojechać z ul. ks. Meiera do centrum bądź w rejon Kuźnicy Kołłątajowskiej powinny korzystać z trasy objazdowej ulicami: Reduta, Strzelców, Lublańską, al. 29 Listopada i ul. Siewna.

Chodnik po stronie północnej w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie zamknięty, a ruch pieszych będzie przekierowany na stronę południową ulicy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy listopada.

Ul. Łowińskiego

W poniedziałek 11 września zmieni się też organizacja ruchu na ulicy Łowińskiego, w rejonie budowanego węzła trasy S7 „Mistrzejowice II”. Od godz. 9 jezdnia tymczasowa zostanie wydłużona o 100 metrów w kierunku ulicy Kocmyrzowskiej i zostanie na nią skierowany ruch drogowy.

Zmiana jest związana z wykonywaniem wzmocnień budowanej trasy głównej S7. Taka organizacja ruchu potrwa do pierwszego kwartału przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Wzgórza Krzesławickie