Przebudowa ul. Stelmachów. W tym tygodniu zaczną się utrudnienia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wykonawca przebudowy ul. Stelmachów i Piaskowej prowadzi na razie wstępne prace, ale coraz bliżej jest moment, w którym inwestycja będzie się wiązała z wprowadzeniem dużych ograniczeń w ruchu.

Zakrojona na dużą skalę inwestycja rozpędzała się do tej pory dość powoli. Umowa z wykonawcą została podpisana na początku czerwca, potem trzeba było jeszcze dopełnić wszystkich formalności czy przygotować projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Firma AG System za ponad 36 mln zł rozbuduje ul. Stelmachów na odcinku od ul. Piaskowej do Jordanowskiej oraz samą ul. Piaskową. Pojawi się nowa jezdnia, chodniki oraz niezbędna infrastruktura techniczna, w tym m.in. odwodnienie i oświetlenie.

Od soboty jeden kierunek

Wykonawca prowadzi już prace przygotowawcze, teraz natomiast mają się już rozpocząć roboty wymagające zmian w organizacji ruchu. Jak informuje Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, firma ma się w pierwszej kolejności zająć budową kanalizacji sanitarnej, na odcinku pomiędzy ulicami Jordanowską i Piaskową. Zmiana organizacji ruchu ma zostać wprowadzona w sobotę 9 września (a nie w piątek, jak zapowiadaliśmy wcześniej). Same prace mają natomiast ruszyć od poniedziałku 11 września.

W czasie prac na ul. Stelmachów i Piaskowej ruch ma być poprowadzony tylko w jednym kierunku, od ul. Łokietka w stronę ul. Chełmońskiego, i tylko jako dojazd do posesji.

Inwestycja potrwa dwa lata. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w trakcie prac mają być organizowane comiesięczne spotkania online, podczas których omawiane będą bieżące sprawy i składane przez mieszkańców uwagi.

Zdążyć przed zimą

– Przebudowa ul. Królowej Jadwigi nauczyła nas, że absolutnie musimy zapewnić dojazd do posesji dla mieszkańców i to na pewno zabezpieczymy – deklaruje wiceprezydent Andrzej Kulig.

Jak mówi, rozpoczyna się etap trudnych prac, związanych z głębokimi wykopami. Będą też prowadzone prace archeologiczne, ze względu na lokalizację byłego cmentarza. Wszystko musi zostać zabezpieczone pod nadzorem specjalistów.

– Nie ukrywam, że najważniejsze dla nas jest to, żeby zdążyć z tymi pracami kanalizacyjnymi przed zimą – mówi wiceprezydent Kulig.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały