Budowa linii tramwajowej na Górkę Narodową: najpierw zamknięty chodnik, potem ruch wahadłowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku, 26 października zmieni się organizacja ruchu na ul. Nad Sudołem. Ma to związek z pracami związanymi z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej.

W ramach robót budowlanych wykonawca zadania przebudowuje sieć ciepłowniczą. Ruch na ul. Opolskiej prowadzony jest po jezdni południowej z wykorzystaniem trzech pasów ruchu: w kierunku ronda Ofiar Katynia przejazd odbywa się z wykorzystaniem dwóch pasów, w kierunku Nowej Huty z wykorzystaniem jednego pasa ruchu.

Najpierw chodnik, później ruch wahadłowy

W związku z postępem prac, zmiany będą wprowadzone także na ul. Nad Sudołem. Od najbliższego poniedziałku, 26 października, zamknięty będzie chodnik po południowej stronie tej ulicy – dla pieszych dostępny będzie chodnik po stronie północnej.

Natomiast od 3 listopada, drogowcy przeniosą się na jezdnię. W związku z tym wprowadzony będzie ruch wahadłowy na ul. Nad Sudołem, na wysokości domu opieki społecznej. Tego rodzaju utrudnienia potrwają do marca 2021 roku.

W najbliższym czasie nowa tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona będzie także w rejonie ulic Pleszowskiej, Białoprądnickiej i Pachońskiego. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus