Budowa S7 Widoma-Kraków. Zmiany w organizacji ruchu

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

GDDKiA informuje, że w tym tygodniu dojdzie do zmian w ruchu w związku z budową odcinka drogi S7 z Widomej do Krakowa. Niektóre będą chwilowe, inne planowane są do sierpnia 2023 roku.

Pierwsze zmiany nastąpią jutro po godzinie 8 rano w ciągu drogi powiatowej w Zastowie. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu wyjazdów z dróg technologicznych budowy na drogę publiczną.

Tydzień utrudnień na ul. Ujastek

W środę o godzinie 11 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ul. Ujastek w Krakowie. – Zmiana organizacji ruchu związana jest z wycinką drzew prowadzoną około 200 metrów w kierunku północnym od kopca Wandy – mówi Iwona Mikrut-Purchla z GDDKiA.

Możliwe są chwilowe wstrzymania ruchu w przypadku wysokich drzew stwarzających zagrożenie przewrócenia się na jezdnię. Utrudnienia w ruchu potrwają około tygodnia.

W czwartek o godz. 10 zmian w ruchu można się spodziewać w ciągu ul. Kocmyrzowskiej i ul. Łowińskiego w Krakowie. – Ta z kolei organizacja ruchu związana jest z wycinką drzew prowadzoną wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do skrzyżowania z ul. Darwina oraz wzdłuż ul. Łowińskiego od skrzyżowania z ul. Wąwozową w kierunku ul. Ujastek – tłumaczy przedstawicielka Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Utrudnienia w ruchu potrwają około miesiąca.

Zmiany do sierpnia 2023 roku

W ten sam dzień o podobnej porze wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ul. Ujastek w Krakowie. Tym razem zmiana związana jest z pracami przygotowawczymi dotyczącymi połączenia odcinków S7 i polegać będzie na wprowadzeniu wyjazdów z dróg technologicznych budowy na drogę publiczną. W związku z tym w rejonie połączenia ul. Ujastek Mogilski z S7 wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia w ruchu potrwają do sierpnia 2023 roku.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta