Budowa węzła na zakopiance. Od poniedziałku utrudnienia w Gaju

Budowa węzła na zakopiance fot. GDDKiA

W poniedziałek rano zostanie zmieniona organizacja ruchu na zakopiance w Gaju, w rejonie budowanego węzła. GDDKiA zapowiada, że to ostatnie tak duże utrudnienia w tym miejscu.

Drogowcy zamkną jedną z jezdni i ruch zostanie przeniesiony na drugą. W obu kierunkach jazda będzie możliwa tylko jednym pasem ruchu.

Utrudnienia związane są z demontowaniem deskowania na budowanym wiadukcie. Taka organizacja ruchu potrwa do 12 czerwca.

– To już ostatnie tak duże i tak długo trwające utrudnienia związane z budową wiaduktu w Gaju. Podczas ostatnich prac wykończeniowych i sprzątania terenu zakopianki będą jeszcze pewne utrudnienia, ale znacznie krótsze i mniej uciążliwe. Budowę kończymy w tym miesiącu – deklaruje GDDKiA.

Węzeł w Gaju

W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu Państwa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.