Bukmacherzy o tunelu na zakopiance: Przejezdny może pod koniec 2022 roku [ZDJĘCIA]

Zdjęcia z II połowy listopada fot. GDDKiA

Kiedy kierowcy przejadą tunelem na zakopiance? Oficjalny termin to luty 2022 roku. Bukmacherzy mówią jednak o końcu przyszłego roku.

Prace nad dwukilometrowym tunelem rozpoczęły się w 2017 roku. Wtedy planowano, że inwestycja zostanie ukończona w 2021 roku. Tymczasem nowym terminem jest luty 2022. Nie wszyscy w niego wierzą. Zwłaszcza, że sam wykonawca zgłasza potrzebę przedłużenia terminu – z uwagi m.in. na wyjątkowo długą zimę w zeszłym roku i problemy kadrowe spowodowane pandemią.

Analitycy jednego z bukmacherów mają swoje typy. Wśród nich wariantem optymistycznym jest ten, że kierowcy już w wakacje przejadą tunelem.

– Według nich najbardziej prawdopodobne jest, że tunel zostanie oddany do użytku dopiero na koniec 2022 roku. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.50, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 132 zł (po odjęciu 12% podatku od gier) – informuje przedstawiciel bukmachera.

– Z kolei najmniejsze szanse bukmacherzy dają otwarciu tunelu w aktualnie deklarowanym terminie, czyli w wakacje. Optymiści, przewidujący taki scenariusz, mogą zarobić 277,20 zł za każde postawione 100 – czytamy w komunikacie.

comments powered by Disqus