Butelki po winie na zieleniec zamiast do śmietnika. 70-latka przyłapana [ZDJĘCIA]

fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Fotopułapka zamontowana w rejonie fortu Batowice pomogła zidentyfikować kobietę, która co jakiś czas przyjeżdżała tam samochodem i wyrzucała na zieleniec puste butelki po winie.
W ostatnich miesiącach kobieta kilka razu odwiedziła okolice fortu, ale nie w celach turystycznych. Kamery fotopułapki rejetrowały niemal identyczną sytuację 17 września oraz 3 i 10 listopada. 

– Na obrazie widać wyraźnie kierującą, która po zaparkowaniu auta wysiada z niego z siatkami pełnymi pustych butelek po winach. Ponieważ usytuowanie pojazdu uniemożliwiało jednoznaczny odczyt tablic rejestracyjnych, ustalenie danych kierującej było poza zasięgiem strażników. Trzeba było dokonać korekty ustawień. Zwiększenie pola widzenia kamer, poprzez montaż dodatkowej fotopułapki, okazało się strzałem w dziesiątkę – przekazuje biuro prasowe krakowskiej straży miejskiej.

Z kolejną porcją szkanych śmieci 70-latka przyjechała 30 listopada. Tym razem już się jej nie upiekło i strażnicy odczytali numery rejestracyjne jej pojazdu. Czynności wyjaśniające w tej sprawie zakończyły się kilka dni temu. Kobieta przyznała się do popełnionych wykroczeń, za co została ukarana czterema mandatami karnymi na łączną kwotę 1200 złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice
comments powered by Disqus