Byli urzędnicy nie zostali aresztowani

Wobec pięciu zatrzymanych, w tym czterech byłych urzędników, zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.  – Podejrzani nie przyznali się do stawianych im zarzutów – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

W czwartek rano CBA i małopolska policja zatrzymały pięć osób, w tym byłą wiceprezydent Krakowa Elżbietę K. i obecną wicedyrektor ZDMK Janinę P. Wśród zatrzymanych był Sebastian Ch., prezydent i Rafał K., dyrektor tej samej izby. Listę zamyka była dyrektor wydziału planowania przestrzennego Bożena K.

Według śledczych w latach 2018-2019 doszło do przekroczenia uprawnień oraz przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcje publiczną. – Dowody uzyskane przez śledczych wskazują, że była zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych Wydziałach krakowskiego magistratu, tak aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę – informowało wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Wiadomo już, że zatrzymani nie przyznali się do zarzutów i wyszli na wolność za poręczeniem majątkowym. – Zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – potwierdza prokuratur Janusz Hnatko.