Było kino „Wrzos", będzie Teatr KTO. Prace trwają [ZDJĘCIA]

Prace budowlane mają zakończyć się na przełomie 2020/2021 roku. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W miejscu dawnego kinoteatru "Wrzos" powstaje nowa siedziba Teatru KTO. Prace budowlane mają zakończyć się na przełomie 2020/2021 roku.

Koszt całego przedsięwzięcia to 21 mln zł. Wydarzenia będą się odbywały nie tylko wewnątrz budynku, ale i w ogrodzie.

Jak zapewnia dyrektor Teatru KTO Jerzy Zoń, wszystkie prace w dawnym kinoteatrze Wrzos przebiegają zgodnie z planem. Prace budowlane mają się zakończyć na przełomie 2020/2021 roku.

– Pierwsze miesiące przyszłego roku upłyną nam nad wyposażaniem obiektu w potrzebny sprzęt, który obecnie znajduje się w magazynach. Chcemy, aby uroczysta prezentacja nowej siedziby – w połączeniu ze specjalnym spektaklem – miała miejsce 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru. Zobaczymy jednak, co przyniesie przyszłość – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl

Zielona wyspa

Platforma widokowa na Podgórze, ogród sensoryczny i altana. To tylko niektóre z elementów, które znajdą się w teatralnym ogrodzie przy ul. Zamoyskiego. W przyszłości stanie się on przestrzenią teatralnych działań, spotkań artystycznych i edukacyjnych.

Z ogrodu będą mogli korzystać wszyscy krakowianie. Będzie czynny do godz. 22.00.

– To taka nasza mała zielona oaza i wyspa, należąca do części naszej inwestycji. To będzie nietypowy ogród z roślinnością i drzewami. Chcemy tu zogniskować działalność artystyczno-edukacyjną nakierowaną raczej na młodego widza. Mamy mobilny amfiteatr na kilkadziesiąt osób. Organizacja wydarzeń będzie zależna od pogody oczywiście. Powstanie tu ścieżka dotykowa, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami będą mogły uczestniczyć w artystycznych i edukacyjnych  działaniach, w panelowej ścianie umieścimy frapujące instalacje – kontynuuje Zoń.

W planach jest również działające latem kino plenerowe. Jak mówi dyrektor teatru, za ekran kinowy może posłużyć ściana teatru.

– Jeśli tylko krakowianie będą zainteresowani takimi pokazami, to będziemy je organizować regularnie. W repertuarze znajdą się produkcje poświęcone historii sztuki teatralnej, filmowej i tanecznej oraz propozycje dla dzieci – wymienia.

Co jeszcze w programie?

Oprócz produkcji krakowskiego teatru, widzowie na scenie przy Zamoyskiego 50 będą mogli zobaczyć najciekawsze propozycje teatralne z Małopolski, Polski i zagranicy.

– Takie pokazy będziemy organizować w ciągu tygodnia, natomiast w niedzielę zaprosimy mieszkańców na spotkania z cyklu „Dziecko, dzieci, dzieciństwo”. W programie pokazy filmów, animacje, przedstawienia, nauka kaligrafii, układanie kwiatów w stylu japońskim, praca z marionetką, sztuka gotowania... To będzie cały panel adresowany do najmłodszego widza. W tym małym świecie dzieciństwa chcemy przybliżać najmłodszym krakowianom temat tolerancji i ochrony środowiska – zapowiada Jerzy Zoń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus