Chorwacja - jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków

Brela
Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Co przyciąga naszych rodaków do tego bałkańskiego raju? Poniżej prezentujemy kilka atutów, obok których nie można przejść obojętnie.

Pewna, słoneczna pogoda

Wyjazd nad Bałtyk jest swojego rodzaju loterią, czy będzie nam towarzyszyć piękna pogoda czy nie. Wakacje w Chorwacji to pewność, że Słońce będzie nam towarzyszyć przez cały dzień, a warunki pogodowe będą sprzyjać zarówno relaksowi na plaży, jak i aktywnym formom wypoczynku. Co równie ważne, piękna pogoda nie występuje tylko w okresie typowo wakacyjnym, ale spodziewać się jej można od początku kwietnia, nawet do końca października. Dzięki temu, osoby nie lubiące tłumów na plażach, mogą wybrać się do Chorwacji w mniej urlopowych terminach.

Morze Adriatyckie

Choć wybrzeże Bałtyckie jest bardzo popularne w naszym kraju, to jednak, wciąż, mieszkańcy południowej Polski mogą szybciej dotrzeć nad Morze Adriatyckie. Adriatyk jest znacznie cieplejszym morzem (szczególnie we wrześniu), a także znacznie czystszym. Dość powiedzieć, że widoczność dna jest bardzo dobra nawet daleko od brzegu, stąd m.in. popularność rejsów łodziami ze szklanym dnem. Adriatyk jest również popularny wśród miłośników nurkowania, a przy brzegu panują świetne warunki do uprawiania snorkelingu. Dlatego też, jeśli wybieracie się do Chorwacji, warto zaopatrzyć się w okulary i rurkę do pływania.

Pełne zabytków i atrakcji miasta

Wybrzeże Chorwacji pełne jest miejscowości wypoczynkowych oraz ciekawych miast, w których czeka na Was mnóstwo atrakcji. Na przestrzeni wieków, kraj ten znajdował się pod różnymi panowaniami, dlatego też dziś, można tu podziwiać zabytki pochodzące z czasów starożytności, średniowiecza i późniejszych epok. Na szczególną uwagę zasługują tu m.in. rzymski amfiteatr w Puli, Pałac Dioklecjana w Splicie, Stare Miasto w Trogirze oraz Dubrowniku i wiele innych miejsc. Miasta Chorwacji posiadają również bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, także atrakcji Wam nie zabraknie. Na koniec dodajmy, że coraz większą popularnością cieszy się tzw. „wewnętrzna część kraju” obejmująca m.in. historyczną krainę Slawonię. Tam również znajdziecie mnóstwo historycznych miejsc oraz atrakcyjnych lokalizacji. Jeśli więc interesuje Was odkrywanie ciekawych miast i miasteczek, sprawdźcie ich możliwości kwaterunku, np. korzystając z oferty „apartamenty Chorwacja”.

Liczne możliwości aktywnego wypoczynku

Morze Adriatyckie to nie jedyna naturalna atrakcja, nad którą można aktywnie spędzić czas. Chorwacja jest bowiem krajem silnie pagórkowatym oraz górzystym. Bardzo często można tu połączyć wakacje nad morzem z urlopem w górach. Dzięki temu, można tu uprawiać liczne aktywności obejmujące wzmożony wysiłek fizyczny. Trekking, biegi, kolarstwo to oczywistość, ale jest jeszcze wspinaczka górska, eksploracja jaskiń, spływy kajakowe, możliwość uprawiania sportów wodnych na jeziorach i wiele innych aktywności. Tu również warto dodać, że Chorwaci są bardzo wysportowanym narodem, o czym świadczą ich silne ekipy w sportach drużynowych oraz indywidualni medaliści – z tego też powodu, tutejsze bazy treningowe cieszą się dużą popularnością w Europie. Kto wie- może i Wy z nich skorzystacie?

Atrakcyjne ceny

Chorwacja, w porównaniu do innych śródziemnomorskich krajów, jest bardzo atrakcyjna cenowo. Zarówno noclegi, jak i koszty pobytu, są tu znacznie niższe niż np. we Włoszech. Można nawet powiedzieć, że tygodniowy pobyt w kurorcie nad Bałtykiem, może wynieść dużo więcej niż urlop w Chorwacji. Jest to spowodowane m.in. tym, że w Chorwacji hotele są mniej popularne niż prywatny najem. Chorwaci sami o sobie mówią, że każdy z nich posiada dwa domy: ten w którym mieszka i ten, który wynajmuje turystom. I właśnie z powodu silnej konkurencji na rynku turystycznym, można za niewielki pieniądze mieć apartament lub nawet cały dom na wyłączność. Więcej szczegółów na temat prywatnego zakwaterowania, znajdziecie w ofercie „Chorwacja noclegi”.