Darmowy internet w pojazdach MPK. "Prowadzimy rozmowy na ten temat"

Autobus MPK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pojazdach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego może pojawić się darmowy internet dla podróżnych. Przewoźnik zdradza, że prowadzi rozmowy na ten temat z dostawcą usług.

Dwa lata temu przedstawiciele krakowskiego MPK informowali, że nie mają w planach udostępniania darmowego internetu w swoich pojazdach. Teraz okazuje się, że zarząd MPK pod przewodnictwem nowego prezesa Rafała Świerczyńskiego pochylił się nad możliwością bezpłatnego Wi-Fi dla pasażerów komunikacji miejskiej.

MPK: Prowadzimy rozmowy

Postanowiliśmy zapytać rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, czy rozpoczęte są prace związane z darmowym internetem. – Mogę potwierdzić, że MPK prowadzi w tej chwili rozmowy z dostawcami oraz z miastami, które testują obecnie funkcjonowanie darmowego internetu w pojazdach – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Marek Gancarczyk.

– Z rozmów przeprowadzonych z jednym dużym dostawcą wynika, że koszty wprowadzenia i utrzymywania takiej usługi w tramwajach i autobusach są wysokie. Dlatego projekt musi zostać przeanalizowany przede wszystkim pod względem ekonomicznym – dodaje Gancarczyk.

Pracownik MPK tłumaczy, że już teraz część pasażerów będzie mieć dostęp do sieci czekając na przyjazd tramwaju czy autobusu. – W ramach budżetu obywatelskiego będzie tworzona sieć ogólnomiejskiej sieci darmowego Wi-Fi. Pasażerowie będą mogli korzystać bezpłatnie na części przystanków oraz pętli tramwajowych i autobusowych – podkreśla Gancarczyk.

Warszawa z darmowym Wi-Fi

Na darmowy internet dla pasażerów autobusów pozwoliły sobie władze stolicy. W Warszawie od 21 listopada podróżujący 70 pojazdami Miejskich Zakładów Autobusowych mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do sieci.

Prezydent największego polskiego miasta zaznacza, że chce, aby we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w Warszawie pojawił się darmowy internet. – W nowoczesnym taborze powinny być dostępne nowe technologie. Komfort i wygoda naszych pasażerów to absolutny priorytet, dlatego uruchamiamy darmowe punkty dostępu. Chcemy, by do końca przyszłego roku bezprzewodowy internet był już we wszystkich autobusach naszego największego przewoźnika, a w ciągu dwóch lat we wszystkich tramwajach, metrze, pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i autobusach pozostałych przewoźników – dodaje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

comments powered by Disqus