Długi weekend na małopolskich drogach. 39 rannych i sporo nietrzeźwych

fot. KWP W KRAKOWIE

Według wstępnego bilansu w długi sierpniowy weekend na małopolskich drogach doszło do 23 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 39 zostało rannych.

Zderzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym miało miejsce 15 sierpnia o godz. 22:25 w miejscowości Spytkowice w powiecie wadowickim.

– Jak wstępnie ustalono 35-letni kierujący fordem, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku kierującą pojazdem marki Skoda. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 34-letni pasażer skody – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Prawie 90 nietrzeźwych kierujących

Podczas długiego weekendu policjanci prowadzili również badania trzeźwości. W ich wyniku wyeliminowano z ruchu prawie 90 nietrzeźwych kierujących, u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

– Niezmiennie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem kierujący prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie na drodze zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego – nakłania małopolska policja.

comments powered by Disqus