Do 5 lat więzienia za napisy na murach

Kryminalni zatrzymali 20-latka, który odpowie za zniszczenie elewacji jednego z krakowskich pawilonów handlowych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
18 maja policjanci otrzymali zgłoszenie o napisach naniesionych na budynku pawilonu handlowego znajdującego się na Prądniku Czerwonym. Straty, jakie swoim zachowaniem spowodował sprawca, oszacowano na blisko 1000 złotych.

Policjanci po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego szybko ustalili tożsamość wandala. Już kolejnego dnia funkcjonariusze udali się w rejon krakowskich Błoń, gdzie zatrzymali 20-letniego mężczyznę w miejscu zamieszkania. W jego lokum policjanci zabezpieczyli pojemniki z farbą w spreju oraz telefony komórkowe, na których mężczyzna gromadził zdjęcia swojej twórczości.

W trakcie przesłuchania 20-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy psuedograficiarz nie dopuścił się innych podobnych aktów wandalizmu - informuje Piotr Szpiech z komendy miejskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus