Drogowcy kończą prace. Zostają głównie chodniki

Remont nawierzchni fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już tylko w kilku punktach miasta w przyszłym tygodniu pojawią się robotnicy remontujący jezdnie. Miasto kończy planowane remonty przed Światowymi Dniami Młodzieży. W planie pozostają głównie drobne prace, związane z remontami chodników.

Wszystkie prace powodujące utrudnienia dla kierowców mają się zakończyć najpóźniej 15 lipca. To m.in. remont nawierzchni ulicy Ofiar Dąbia i Stoczniowców, którego z powodu złej pogody nie udało się zakończyć w miniony weekend. – Prace zostaną wykonane w najbliższy weekend. Ruch samochodów zostanie całkowicie wyłączony w sobotę od godziny 7 i przywrócony w poniedziałek od godziny 4:30 – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dużą zmianą dla mieszkańców północnego Krakowa będzie położenie nawierzchni asfaltowej na szutrowym odcinku ulicy Meiera. Do 15 lipca ma być też gotowa ulica Wiślicka, która zyska nowy asfalt na całej długości, oraz ulica Nad Drwiną. Niewielkie utrudnienia pojawią się też na ul. Nawojki.

Chodniki na osiedlach

W planie na najbliższy tydzień jest jeszcze sporo remontów chodników. Po wyremontowanej nawierzchni piesi już wkrótce przejdą odcinkami ulic Powstańców, Mazowieckiej, Zarzecze, Heila, Republiki Korczakowskiej, Na Kozłówce, Warneńczyka, Wadowickiej, Bulwarowej i al. Solidarności.

W najbliższą niedzielę ma się natomiast zakończyć naprawa torowiska w ulicy Zwierzynieckiej i Kościuszki. Od poniedziałku tramwaje i autobusy mają wrócić na swoje stałe trasy.

News will be here