Duże zmiany w lidze Lacrosse

Mecz Lacrosse fot. Tomasz Soczewka/LoveKraków.pl

Jedna liga zamiast dwóch oraz podział na dywizje wschodnią i zachodnią. Zawodnicy Kraków Lacrosse Kings sezon 2015/16 zaczną w nowej formule. Nie zmienia się jednak ich cel - chcą być najlepsi w kraju.

Poprzednie rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse krakowianie zakończyli na podium, ale do pełni szczęścia zabrakło im jednej wygranej. W finałowym spotkaniu, które odbyło się na stadionie Tramwaja, przegrali z Kosynierzami Wrocław. Od kilkunastu dni zawodnicy robią wszystko, by nowe rozgrywki zakończyć na szczycie. Trenują dwa razy w tygodniu i wciąż szukają chętnych, którzy wzmocniliby drużynę. Jak tylko mogą, starają się propagować dyscyplinę w regionie. Na początku sierpnia prowadzili trening w Nowym Targu, gdzie tworzy się nowy ośrodek Lacrosse w Polsce.

Cel: grupa złota

Nowy sezon przyniesie wiele zmian. Nie będzie już dwóch lig - PLL1 i PLL2. Powstanie jedna, dziewięciozespołowa, podzielona w pierwszej części rywalizacji na dywizje wschodnią i zachodnią. – Nasz klub trafił do wschodniej, gdzie przeciwnikami będą: Legion Katowice, Grom Warszawa, Ulani Lublin i Spartans Oświęcim. W rundzie jesiennej gramy z tymi zespołami po dwa razy. Następnie na wiosnę, dwie najlepsze drużyny z każdej dywizji trafiają do grupy złotej, a reszta do srebrnej – tłumaczy Patrycja Ziętek, manager Kraków Lacrosse Kings.

Oczywiście krakowianie mierzą w grupę złotą. Jeżeli tam trafią, rozegrają spotkania z zespołami z dywizji zachodniej. Ostatnim etapem będzie Weekend Mistrzów. Pierwsza i druga drużyna zagra o mistrzostwo, a trzecia i czwarta o najniższy stopień podium.

Pierwsze spotkanie naszej drużyny odbędzie się 12 września w Lublinie. Weekend Mistrzów został zaplanowany na 18 czerwca przyszłego roku.