Dwa tygodnie bez tramwajów do Mistrzejowic i os. Piastów [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W najbliższą sobotę rozpoczną się prace utrzymaniowe torowiska na rondzie Hipokratesa, na al. Andersa i ul. Broniewskiego. Przez prawie dwa tygodnie tramwaje nie będą kursować od ronda Kocmyrzowskiego do os. Piastów i Mistrzejowic.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

nr 5 - będzie kursować po trasie skróconej: „Krowodrza Górka” - ... - ul. Mogilska - „TAURON Arena Kraków Wieczysta”. Linia będzie kursować tylko w dni powszednie w godz. ok. 6.00-19.00.

nr 9 - będzie kursować po trasie zmienionej: „Nowy Bieżanów P+R” - ... - ul. Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego - „Bardosa”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 14 - będzie kursować po trasie zmienionej: „Bronowice” - ... - ul. Bieńczycka, al. Andersa, al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski, ul. Igołomska - „Pleszów”. Poza wybranymi godzinami co drugi kurs będzie wykonywany na trasie skróconej do „Kopca Wandy”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 16 i 21 - zostaną zawieszone.

nr 52 - będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” - ... - ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska - „Wzgórza Krzesławickie”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 64 - zostanie zawieszona. W zamian będzie kursować we wszystkie noce linia autobusowa nr 664.

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

nr 123 i 501 - w kierunku „Mistrzejowic” i „Chełmońskiego Pętli” będą kursować bez zmian. W kierunku „Małego Płaszowa P+R” i „Bulwarowej” od przystanku „Os. Na Lotnisku” będą kursować al. Andersa i ul. Broniewskiego do ronda Hipokratesa i dalej po stałych trasach.

Przystanek „Dunikowskiego” dla linii nr 123 w kierunku „Małego Płaszowa P+R” będzie nieczynny. Przystanek „Os. Na Lotnisku” dla obu linii zostanie przeniesiony z ul. Dunikowskiego na al. Andersa. Na zmienionym odcinku trasy autobusy nie będą zatrzymywać się na istniejących przystankach.

nr 139, 163, 193 i 601 - w kierunku ronda Piastowskiego będą kursować bez zmian. W kierunku ul. ul. Obrońców Krzyża od przystanku „Dunikowskiego” będą kursować ul. Dunikowskiego, al. Andersa i ul. Broniewskiego i dalej po stałych trasach.

Przystanek „Dunikowskiego” będzie obsługiwany tylko raz - na ul. Mikołajczyka. Na zmienionym odcinku trasy autobusy nie będą zatrzymywać się na istniejących przystankach.

Zastępcze linie autobusowe:

nr 709 - „Mistrzejowice” - ul. ks. Jancarza, ul. Srebrnych Orłów, ul. Mikołajczyka, ul. Broniewskiego, al. Andersa - „Rondo Kocmyrzowskie im ks. Gorzelanego”.

nr 752 - „Os. Piastów” - ul. Piasta Kołodzieja, ul. Mikołajczyka, ul. Broniewskiego, al. Andersa - „Rondo Kocmyrzowskie im ks. Gorzelanego”.

Obie linie będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie z poniższymi uwagami:

- przystanek „DH Wanda” w obu kierunkach będzie funkcjonować tylko na al. Andersa.

- przystanek końcowo-początkowy „Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego” będzie zlokalizowany na al. Andersa - na wylocie w kierunku placu Centralnego. Następnie autobusy będą zawracać na skrzyżowaniu z ul. Czuchajowskiego.

- przystanek przelotowy „Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego” w kierunku „Os. Piastów” i „Mistrzejowic” będzie zlokalizowany na al. Andersa - po zjeździe z ronda w kierunku „DH Wanda”.

Linie będą kursować z częstotliwością co 10 minut w dni powszednie i w soboty, a w niedziele co 15 minut do ok. godz. 8.00 i następnie co 10 minut.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice
comments powered by Disqus