Dyrektor Teatru Słowackiego straci stanowisko?

Krzysztof Głuchowski - dyrektor Teatru Słowackiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Taką informację podała TVP 3 Kraków. Powodem mają być formułowane przez Urząd Marszałkowski zarzuty nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów i wulgaryzacja sceny.

Krzysztof Głuchowski jest dyrektorem Teatru Słowackiego od 2016 roku. Ostatnio o teatrze jest głośno ze względu na spektakl „Dziady” w reż. Mai Kleczewskiej i decyzję ministerstwa kultury. Resort kultury pod koniec 2021 roku poinformował, że nie będzie współprowadził instytucji.

Więcej na ten temat >>> Ministerstwo kultury nie planuje współprowadzić Teatru Słowackiego. Instytucja została ukarana za "Dziady"?

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy TVP 3 Kraków, nieoficjalnie powodem odwołania dyrektora mają być formułowane przez Urząd Marszałkowski zarzuty nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów i wulgaryzacja sceny. Chodzi konkretnie o zapowiedź koncertu Marii Peszek.

Decyzja marszałka

O tym, czy Krzysztof Głuchowski pozostanie dyrektorem, zadecyduje marszałek województwa małopolskiego.

– Witold Kozłowski ma formalnie rozpocząć procedurę odwołania w przyszłym tygodniu. Ani Urząd Marszałkowski, ani Teatr Słowackiego nie komentują sprawy – informuje TVP3 Kraków.