Dzień dobry LoveKraków.pl: Dojazd do kąpieliska w Brzegach. Trzeba kombinować i łamać przepisy

Gazeta Krakowska” publikuje dziś wywiad z Joanną Kulig, najgorętszym aktorskim nazwiskiem polskiego kina. W „Dzienniku Polskim” przeczytamy o Festiwalu Kultury Żydowskiej i jego wychodzeniu z "tradycji" i "skansenu". A „Gazeta Wyborcza” pisze o kłopotliwym dojeździe do otwartego właśnie kąpieliska w Brzegach.

Czwartek na LoveKraków.pl:
Jeden stary most zastąpią trzy nowe [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/jeden-stary-most-zastapia-trzy-nowe_26015.html

Czy drzewom z Placu Wolnica grozi śmierć? [ZDJĘCIA]
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/czy-drzewom-z-placu-wolnica-grozi-smierc_25996.html

Tak ma wyglądać akademik w dawnym budynku Telpodu [WIZUALIZACJE]
http://lovekrakow.pl/galeria/tak-ma-wygladac-akademik-w-dawnym-budynku-telpodu-wizualizacje_3850.html

Wiemy, co zanieczyściło Wilgę w Łagiewnikach
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/wiemy-co-zanieczyscilo-wilge-w-lagiewnikach_26012.html

Dziś na naszym portalu:

- To będą trudne tygodnie dla pasażerów komunikacji miejskiej
- Zmiany w Treflu Proximie Kraków
- Powrót do roku 1900. Jak wyglądał Kraków?
- Weekend w pigułce (23-24 czerwca)

Gazeta Wyborcza: Kluczenie na dwóch kółkach

„Dziękuję, że wybierasz rower” – mówi do nas ZIKiT i to bardzo miłe. Wybieramy więc rower, żeby dojechać do otwartego właśnie kąpieliska w Brzegach, ale... wcale nie dojedziemy. Chyba, że złamiemy przepisy – czytamy w Gazecie Wyborczej. O tym problemie wie KZEK S.A. Tyle tylko, że nie administruje ścieżką rowerową ani jezdnią, budowało ją miasto, więc samodzielnie zmian w organizacji ruchu wprowadzić nie może. Prezes firmy, Jan Bystroń, nasłuchał się w weekend narzekań rowerzystów, którzy na kąpielisko dojechali, ale z przygodami; kombinując i łamiąc przepisy.

Dziennik Polski: Festiwal Kultury Żydowskiej nie chce tkwić w skansenie

W „Dzienniku Polskim” przeczytamy o rozpoczynającym się dziś Festiwalu Kultury Żydowskiej. – Nasz festiwal również ma ogromny sentyment do tradycji, ale nie można wiecznie tkwić w skansenie. Dlatego koncentrujemy się na pokazywaniu współczesnego życia artystycznego Izraela – mówi Janusz Makuch, założyciel FKŻ. Organizatorzy, mimo swych deklaracji, nie zapominają jednak o przeszłości, upamiętniając dwa jubileusze: 70 lat powstania Izraela oraz 100 lat niepodległości Polski. Na festiwalową publiczność czeka również program literacki, a przede wszystkim potężna dawka muzyki.

Gazeta Krakowska: Z Krynicy, przez Kraków, w wielki aktorski świat

W „Gazecie Krakowskiej” znajdziemy dziś m.in. rozmowę z Joanną Kulig, o w tej chwili najpopularniejszą aktorką polskiego kina za sprawą występu w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. - Nasza gra polegała głównie na wewnętrznym skupieniu. Mieliśmy duży ładunek emocjonalny w wielu scenach, ale nie mógł być on wyrażony grymasem twarzy. Dlatego wszystkie uczucia wyrażaliśmy jedynie w oczach. Kiedy pierwszy raz oglądałam film, wydawało mi się, że może trochę za mało jest w naszej grze ekspresji. Ale kiedy zobaczyłam film drugi raz, zrozumiałam, że ten minimalistyczny sposób gry pasuje do opowiadanej historii – mówi Kulig.