Dzień dobry LoveKraków.pl. List Morawieckiego do prezydenta Majchrowskiego

fot. LoveKraków.pl

W dzisiejszym wydaniu lokalnych dzienników przeczytamy m. in. o liście który wysłał premier Mateusz Morawiecki do Jacka Majchrowskiego na temat Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie. Przeczytamy również o Grzegórzkach, które chcą powiększenia Strefy Płatnego Parkowania w swojej dzielnicy. W tej sprawie powstała już poprawka do uchwały.

Poniedziałek na LoveKraków.pl:

- W sobotę rusza remont na Karmelickiej. Autobusy zmienią trasy [INFORMATOR]

- Cracovia lepsza od mistrza Słowenii. Gol debiutanta

- Bagry zastawione samochodami. Straż miejska rozkłada ręce

- Wiankowe fajerwerki w ogniu krytyki. KBF odpowiada [SONDA]

- Przy rondzie Matecznego naprawiają tory [ZDJĘCIA]

- Nikt nie chce przypilnować studium dla metra. Przetarg unieważniony

- Luteranie z całego świata spotkają się w Krakowie

Przegląd prasy

Gazeta Krakowska: Grzegórzki w strefie

Mieszkańcy Grzegórzek chcą jeszcze większego powiększenia Strefy Płatnego Parkowania w swojej dzielnicy. Docelowo chcą, aby SPP obejmowała obszar również do nasypu kolejowego przechodzącego przez ul. Mogilską i al. Pokoju w kierunku Wisły. Poprawkę o powiększenie strefy złożył radny Łukasz Maślona. Pojawia się jednak problem. Mimo iż poprawka ma pozytywną opinię Zarządu Transportu Publicznego, to w swoim projekcie nie uwzględnili SPP na większym obszarze. W rezultacie, poszerzenie strefy SPP na Grzegórzkach zacznie obowiązywać dopiero we wrześniu 2020 roku.

Gazeta Wyborcza: Morawiecki tylko popiera i wspiera

Premier Mateusz Morawiecki wysłał list do Jacka Majchrowskiego, w którym wyraża swoją satysfakcję z faktu, że Polska jest gotowa podjąć się organizacji wydarzenia sportowego o międzynarodowym zasięgu jakim będą Igrzyska Europejskie. Premier zapewnia również, że rząd wesprze finansowo miasto Kraków i region  obszarze organizacji niezbędnej infrastruktury. Magistrat jednak nie podchodzi do listu zbyt optymistycznie, ponieważ deklaracje rządu nie są konkretne. Morawiecki w liście  nie podaje żadnych konkretnych kwot. Jednak radni już sugerują miastu aby zacząć od lokalnych inwestycji. Jak tłumaczy Rafał Komarewicz z klubu Przyjazny Kraków, przed rozpoczęciem IE z pieniędzy rządowych powinna zostać wybudowana północna obwodnica miasta oraz połączenie drogą S7 z granicą województwa. Krakowscy aktywiści nie ukrywają, że jeżeli rząd nie pokryje całości wydatków związanych z IE 2023 i miasto będzie musiało ponieść koszty, zorganizują drugie referendum, w ślad za pierwszym, po którym Kraków w 2014 roku wycofał się z organizacji zimowej olimpiady.

comments powered by Disqus