Główna droga w Tyńcu pełna dziur. Na większe zmiany trzeba poczekać

Ul. Bogucianka fot. DK

Stan ulicy Bogucianka w Tyńcu coraz bardziej doskwiera i kierowcom, i pieszym. Ci pierwsi na realną poprawę muszą poczekać do momentu, kiedy obok powstanie chodnik.

Ulica Bogucianka to główna droga prowadząca przez os. Tyniec. Kursują nią miejskie autobusy, na co dzień korzysta z niej duża część mieszkańców osiedla, część kierowców traktuje ją też jako drogę tranzytową od strony Skawiny. Ruch jest duży, a stan ulicy coraz bardziej za tym nie nadąża. Brakuje chodnika, a w nawierzchni pojawia się coraz więcej dziur.

Zapytaliśmy w zarządzie dróg o szanse na remont nawierzchni. Na razie jednak drogowcy będą jedynie łatać powstające ubytki. – Ulica Bogucianka jest przewidziana do przebudowy. W związku z tym, na ten moment powstające tam uszkodzenia są zabezpieczane na bieżąco w miarę posiadanych środków finansowych – tłumaczy Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Chodnik w trakcie przygotowań

Miasto planuje budowę chodnika wzdłuż ulicy Bogucianka i podzieliło go na dwie osobne inwestycje. Na bardziej zaawansowanym etapie przygotowań jest fragment od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego do ul. Walgierza Wdałego. Założenie było takie, aby w tym roku uzyskać decyzję ZRID, a w przyszłym przeprowadzić prace. Po drodze pojawił się jednak problem.

– W połowie marca tego roku decyzja ZRID dla tego zadania została wydana. Wpłynęły od niej odwołania, a sprawa została przekazana do urzędu wojewódzkiego jako organu wyższej instancji celem rozpatrzenia – mówi przedstawiciel jednostki. Terminy będą więc w dużej mierze zależeć od tego, kiedy i jaką decyzję podejmie wojewoda.

Drugi etap to chodnik od ul. Walgierza Wdałego do ul. Grodzisko. ZDMK ma już przygotowaną w ubiegłym roku koncepcję. W tym i kolejnym roku planuje opracować projekt i uzyskać decyzję ZRID.

– W dniu drugiej połowie maja odbył się przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej, w chwili obecnej postępowanie przetargowe jest w trakcie rozstrzygania – informuje Krzysztof Wojdowski.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki