Handlowali ludźmi i prowadzili agencje towarzyskie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiego CBŚP prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej. Działała ona na terenie województwa małopolskiego.

Członkowie grupy zostali zatrzymani

W toku postępowania ustalono, że członkowie grupy są zamieszani w handel ludźmi, czerpanie korzyści z nierządu innych osób oraz obrót znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych.

Do pierwszych zatrzymań doszło w marcu tego roku. Wówczas zatrzymano siedem osób, wśród których byli: Justyna G., Tadeusz Cz. i Grzegorz L. pseudonim ,,Listonosz”. Prokurator zarzucił im czerpanie korzyści z nierządu innych osób.

Kolejne działania zostały przeprowadzone w ostatnich dniach. W ich wyniku zatrzymano dwie osoby, a jedną doprowadzono z aresztu śledczego.

Czynności z udziałem podejrzanych

– W toku śledztwa ustalono, że trzy osoby na terenie Krakowa prowadziły tzw. mieszkaniowe agencje towarzyskie oraz trzy plantacje konopi. Pozostali członkowie grupy zajmowali się wyszukiwaniem kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i werbowaniem ich do pracy w charakterze prostytutek, następnie sprzedawali je do mieszkaniowych agencji towarzyskich – informuje prokuratura.

W trakcie przeprowadzonych realizacji przeszukano łącznie 13 mieszkań, domów i pomieszczeń gospodarczych. Na skutek tych czynności ujawniono i zabezpieczono specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany, m.in.: lampy grzejne, nawilżacze, systemy nawadniające i wentylatory. Zlikwidowano także trzy plantacje konopi, ukryte w domach na prywatnych posesjach usytuowanych w odosobnionym miejscu.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one m.in. handlu ludźmi, ułatwiania prostytucji i czerpania z niej korzyści oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających i uprawy konopi, a także posiadania narkotyków.

Łącznie w sprawie zarzuty usłyszało 10 osób w wieku od 25 do 38 lat. Wywodzą się oni ze środowiska pseudokibiców.

comments powered by Disqus