Ikea wsparła oddział dziecięcy Szpitala Babińskiego

fot. Ikea

Cztery duże sofy do czytania, kilkanaście regałów na książki, a także materiały plastyczne i liczne akcesoria ułatwiające codziennie funkcjonowanie oddziału - to prezenty, jakie od IKEA Kraków otrzymali młodzi pacjenci Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Dzięki przekazanym meblom powstał m.in. wygodny kącik do czytania. Na regałach znalazło swoje miejsce ponad 3 000 wyselekcjonowanych książek. To efekt zbiórki prowadzonej wśród mieszkańców, która odbyła się w grudniu 2022 roku. Została przeprowadzona przez dwie krakowskie księgarnie – Główną Księgarnię Naukową i Księgarnię Wydawnictwa Karakter. Na nich swoje miejsce znalazły gry planszowe i puzzle, które pozostają do dyspozycji najmłodszych.

– Niestety z roku na rok coraz więcej młodych pacjentów cierpi na problemy psychiczne. Są wśród nich również dzieci z Ukrainy, nierzadko borykające się z nieprzepracowaną traumą wojenną. Możliwość korzystania z biblioteczki powstała dzięki przekazanym przez IKEA Kraków regałom. Z kolei czytelnia powstała dzięki wygodnym sofom – przekazał Maciej Bóbr, rzecznik prasowy szpitala.

Dla osób w kryzysie psychicznym księgarze wybrali literaturę młodzieżową, beletrystykę współczesną i publikacje popularnonaukowe. Odpowiednio dobrane książki stanowią doskonałe wsparcie terapii, które pozwalają się wyciszyć. Podopieczni szpitala chętnie spędzają sporo czasu właśnie na czytaniu.