Jacek Majchrowski z Małgorzatą Wassermann o milionach złotych dla Krakowa

Prezydent Jacek Majchrowski na wspólnej konferencji z Małgorzatą Wassermann zapowiedzieli, że Kraków otrzyma ponad 134 mln zł w ramach Polskiego Ładu.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 99 mln zł, zostanie przeznaczone na budowę Centrum Muzyki w Cichym Kąciku. Powstanie tam sala koncertowa z widownią na tysiąc miejsc oraz scena dla 120 muzyków. Będzie także aula na 300 osób. Pierwsze koncerty w Krakowskim Centrum Muzyki mają się odbyć na początku 2024 roku.

– W tym tygodniu będzie rozpisywany przetarg na budowę parkingu. Są złożone dokumenty dotyczące pozwolenia na budowę, które w najbliższym czasie zostanie wydane, a więc cała inwestycja ruszy – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

– Z tej okazji chciałbym podziękować Małgorzacie Wassermann, która była takim dobrym duchem, który napędził nasze starania o te środki – dodał prezydent.

Pięć milionów złotych przyznano na drugi i trzeci etap tworzenia parku rzecznego Ogród Płaszów. Rząd kwotą 30 mln złotych dofinansował również budowę domu pomocy społecznej przy ulicy Praskiej.

– Jestem szczęśliwa, że nasze miasto zostało zauważone w ramach podziału środków z polskiego Ładu. Jest to jedna z największych kwot, jakie przyznano pojedynczej gminie, o ile nie największa – mówiła Małgorzata Wassermann. – Będziemy oczywiście przy każdym kolejnym naborze starać się o środki dla naszego miasta – dodała.

Prezydent nie oszczędził również słowa krytyki w sprawie rządowego programu. – Zobaczymy, jak będzie wyglądał w całości Polski Ład. Według obecnych zasad tracimy na podatkach prawie 500 mln zł. W przyszłym roku mamy dostać ok. 260 mln zł, jako rekompensaty inwestycyjnej. Zobaczymy, co będzie dalej, ponieważ nie ujęto przyznania środków naszemu miastu w dłuższej perspektywie – podsumował Jacek Majchrowski.

News will be here