Jacek Majchrowski: „Zażądałem wyjaśnień w sprawie sytuacji na krakowskich ulicach”

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wtorek dał się we znaki kierowcom, którym przejazd przez miasto zajął nieraz kilka godzin. Prezydent Jacek Majchrowski zażądał wyjaśnień w sprawie wczorajszej sytuacji na krakowskich drogach.

– Zażądałem wyjaśnień w sprawie wczorajszej sytuacji na krakowskich ulicach. Właśnie skończyliśmy spotkanie w gronie ZIKiT, PKP i ZUE – poinformował Jacek Majchrowski na swoim profilu na Facebooku.

Prezydent Krakowa poinformował, że aby ułatwić kierowcom poruszanie po Krakowie, ustalono, że zostanie poprawione oznakowanie. Od czwartku czasowo zostanie przywrócony przejazd dla samochodów pod wiaduktem na ul. Kopernika. Przejazd pod wiaduktem przy ul. Łokietka zostanie przez PKP zamknięty dopiero po całkowitym udrożnieniu przejazdu na ul. Wrocławskiej, a na skrzyżowanie Pawia-Westerplatte ruch samochodowy zostanie przywrócony pod koniec przyszłego tygodnia. W nocy z niedzieli na poniedziałek zostanie przywrócona pełna przejezdność na ul. Konopnickiej.

– Ponadto ZIKiT wstrzyma się z częścią drobniejszych remontów, by nie powodować dodatkowych utrudnień. Tam, gdzie nie można wstrzymać prac, będą one wykonywane nocami lub w soboty – dodał prezydent.

comments powered by Disqus