Jedyny koncert grupy Molesta Ewenement w Krakowie

Grupa Molesta Ewenement wystąpi w Nowej Rezydencji. fot. mat.prasowe

Już w najbliższą sobotę w Nowej Rezydencji wystąpi legendarna hiphopowa grupa Molesta Ewenement. Będzie to jedyny koncert w Krakowie.

Prekursorzy polskiego ulicznego rapu zagrają już w sobotę 24 lipca na terenie historycznego budynku Nowego Centrum Administracyjnego w Nowej Hucie.

Wienia, Włodiego i Pelsona nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesował się w swoim życiu polską sceną hip hopową. Już swoim debiutanckim albumem „Skandal” z 1998 roku osiągnęli olbrzymią popularność, ale to dzięki krążkowi „Ewenement” - nagranemu już w okrojonym składzie dwa lata później - na stałe zapisali w głowach ludzi swoje wersy.

Ewenement Molesty

Niestety, w 2016 roku, po blisko 18 latach od wydania pierwszego albumu Vienio oznajmił, że zespół się rozpadł, a pracę nad nowym albumem zostały przerwane.

Niespodziewany powrót grupy nastąpił w 2020 roku, do czego bez wątpienia przyczynił się sukces filmu dokumentalnego „Skandal. Ewenement Molesty”. Po premierze na platformie Netflix trafił do Top 10 najchętniej oglądanych produkcji.

W tym miesiącu po raz pierwszy od czasu reaktywacji grupa zagra w pełnym składzie w Krakowie. Szczegółowe informacje i bilety można znaleźć pod adresem: www.nowarezydencja.pl.

 

 

comments powered by Disqus