Jerzy Owsiak otworzył skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jerzy Owsiak w 2017 roku w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski
Współtwórca Fundacji w czwartek 29 września uczestniczył w uroczystości nadania imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy części terenu w parku im. Żeromskiego w Nowej Hucie.
Skwer noszący nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zrewitalizowany teren zieleni graniczący z ulicą Wacława Sieroszewskiego, w sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

O stworzeniu skweru 30 marca zdecydowali miejscy radni. Jak mówi przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, w mieście nie było dotąd publicznego miejsca, które uczciłoby ogromne zasługi WOŚP.

Wdzięczność dla Orkiestry

– Pomoc okazana mieszkańcom Polski, w tym także naszemu miastu, jest imponująca. Niesiona z pasją i wielkim sercem dociera wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – mówi Komarewicz.

– Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby serduszek orkiestry na nowoczesnych sprzętach do ratowania życia i zdrowia. Dlatego w ten skromny, ale symboliczny sposób, pragniemy upamiętnić zasługi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zapisać na stałe w przestrzeni Krakowa czyny i dokonania Orkiestry oraz naszą wdzięczność dla niej – dodaje przewodniczący RMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus