Karuzela z przystankami. ICE Kraków zmieni nazwę

Przystanek ICE Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali, że przystanki przy Centrum Kongresowym ICE wrócą do swojej pierwotnej nazwy – „Rondo Grunwaldzkie”.

Autorem poprawki wprowadzającej dawną nazwę do uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem jest Gmina Miejska Kraków był radny Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Słoniowski. Radny argumentował, że części mieszkańców nazwa przystanków nadana po otwarciu centrum nie przypadła do gustu i coraz częściej pojawiały się postulaty o powrót do historycznej nazwy. – Skoro mamy rondo Grunwaldzkie i most Grunwaldzki, to dlaczego przystanki mają się kojarzyć z sąsiadującym budynkiem? – stwierdził radny.

ZTP zdumione

Wniosek Słoniowskiego uzyskał aprobatę pozostałych radnych, którzy ostatecznie zdecydowali o wprowadzeniu zmian. – Nie do końca rozumiemy tej decyzji, ale będziemy musieli ją wykonać. Naszym zdaniem szkoda, że taka zmiana będzie miała miejsce, bo o ile mieszkańcy doskonale wiedzą, gdzie jest rondo Grunwaldzkie, o tyle przyjezdni, w tym uczestnicy imprez w ICE niekoniecznie – powiedział Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Piłat dodał, że radni mogli wydłużyć nazwę przystanku, zachowując obie formy, analogicznie do przystanków „Tauron Arena Kraków – Wieczysta” i „Tauron Arena Kraków – al. Pokoju”. – Mogli, ale nie skorzystali z tej opcji – uciął Piłat.

We wrześniu spore kontrowersje wywołała zmiana nazwy przystanku „Dworzec Główny” na „Teatr Słowackiego”. Wówczas urzędnicy nieistniejącego już Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczyli, że ułatwi to turystom orientację w przestrzeni.

Zmiana nastąpi prawdopodobnie wraz z Nowym Rokiem.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus