Kidawa-Błońska w Krakowie: Tego wymaga polska racja stanu

fot. Platforma Obywatelska/YouTube

– Cała opozycja powinna wesprzeć kandydata, który przejdzie do drugiej tury, bo tego wymaga polska racja stanu. Tu nie ma miejsca na fochy – mówiła wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prawdopodobnie kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich.

Poseł przyjechała do Krakowa, by rozmawiać z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej podczas zamkniętego spotkania w klubie Pod Jaszczurami. W sobotę była w Kielcach, a wcześniej w Warszawie wzięła udział w debacie z Jackiem Jaśkowiakiem przed prawyborami prezydenckimi partii. Kandydata, którego wybierze Rada Krajowa PO, poznamy 14 grudnia.

Publicyści mediów z różnych stron barykady zgodnie skrytykowali debatę. Michał Kolanko z Rzeczpospolitej napisał na Twitterze, że „jedyne co ta debata pokazuje to jak bardzo PO jest nieprzygotowana na wybory prezydenckie”.

Zjednoczona opozycja

Kidawa-Błońska nie chciała oceniać debaty i tego, czy w ogóle była potrzebna. – Ona się odbyła, jestem już w kolejnym etapie kampanii. Przygotowuję się do tego, co będzie 14 grudnia i myślę, jak powinna wyglądać całościowa kampania kandydata na prezydenta, by wybory były wygrane – mówiła w Krakowie.

Wicemarszałek sejmu jest przekonana, że to kandydat PO stanie w szranki z Andrzejem Dudą w drugiej turze. Uważa też, że cała opozycja powinna poprzeć kandydata spoza obozu rządzącego, który uzyska najlepszy wynik.

– Tego wymaga polska racja stanu. Tu nie ma miejsca na fochy, musimy zrobić to wspólnie – zaapelowała.

Powiedziała także, że kandydat PO będzie kandydatem wszystkich sił tworzących Koalicję Obywatelską. W ten sposób odpowiedziała na doniesienia medialne, że wchodząca w skład KO Inicjatywa Polska chce wystawić w pierwszej turze głosowania Barbarę Nowacką.

 

comments powered by Disqus