Kolejni zatrzymani w sprawie łapówek w ZBK

fot. Krzysztof Kalinowski

Prokuratura poinformowała o kolejnych zatrzymaniach w związku ze sprawą podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez urzędników miejskich. Status podejrzanych ma już 29 osób.

Dzisiaj (29 września) zostały zatrzymane kolejne osoby w sprawie związanej z łapówkami w zamian za dostęp do atrakcyjnych nieruchomości w Krakowie.

– W ramach tego postępowania przedstawione zostały zarzuty osobom nie zajmującym żadnych stanowisk w ZBK w Krakowie ani nie pełniących żadnych funkcji publicznych – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

– Czynności z udziałem tych osób są obecnie wykonywane w prokuraturze, a po ich zakończeniu przekazane zostaną kolejne informacje w tej sprawie – mówi Hnatko.

O co chodzi?

Śledczy uważają, że urzędnicy w zamian za korzyści finansowe i osobiste naruszali prawo przy wynajmie nieruchomości należących do miasta. Proceder miał trwać przynajmniej od 2015 roku. Postępowanie ruszyło w 2017 roku, a do pierwszych zatrzymań doszło w 2018 roku.

Miasto na działaniu urzędników miałoby stracić kilkaset tysięcy złotych. Do tej pory prokuratura przedstawiła zarzuty 29 osobom.