Kradły kosmetyki w drogeriach. Grozi im do 5 lat więzienia

fot. pixabay.com

Dwie kobiety, które kradły kosmetyki w krakowskich drogeriach trafiły w ręce policji.

W miniony poniedziałek kryminalni z Komisariatu Policji II w Krakowie udali się do jednego z mieszkań w rejonie Podgórza, gdzie według ustaleń zamieszkiwać miała kobieta, która wraz ze swoją wspólniczką kradła artykuły drogeryjne.

– Kobiety w maju i październiku 2020 roku w drogerii jednej z krakowskich galerii handlowych ukradły kosmetyki na kwotę ponad 3,5 tys. zł. Po przybyciu pod ustalony adres policjanci zastali 21-latkę. Kobieta została poinformowana o powodzie jej zatrzymania a następnie wraz z policjantami udała się do policyjnej jednostki. Jeszcze tego samego dnia druga kobieta, 31-latka biorąca udział w kradzieży, wiedząc że jej koleżanka została zatrzymana sama zgłosiła się na policję – informuje mł. asp. Piotr Szpiech, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Kobiety w trakcie przesłuchania przyznały się do winy. Złodziejki wybierały najdroższe produkty, które następnie chowały pod odzieżą i wychodziły z lokali nie płacąc za nie. Przedstawiony został im zarzut kradzieży. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

comments powered by Disqus