Kraków Live Festival. Baw się i zwiedzaj muzea za symboliczną opłatą

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI/LOVEKRAKÓW.PL

Już dziś na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego rozpocznie się Kraków Live Festival. Na uczestników czekać będzie nie tylko dobra muzyka, ale także możliwość zwiedzenia wybranych muzeów za symboliczną opłatą.

– Tak jak podczas poprzednich edycji, w tym roku również współpracujemy z krakowskimi instytucjami kultury. W dniach 19–21.08, dla osób z biletami lub opaskami festiwalowymi wejście do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie będzie kosztować jedynie 2 złote, a do Muzeum Narodowego w Krakowie 5 złotych – informuje Aleksandra Krakowska z Alter Art.

Baw się i zwiedzaj muzea

Od 19 do 20 sierpnia na terenie miasteczka festiwalowego zostanie utworzona strefa MOCAK-u, gdzie pojawi się autobus z mobilną wystawą prezentującą prace 23 artystek i artystów. Oprócz tego uczestnicy koncertów będą mogli także wykonać zdjęcia z reprodukcjami dzieł Edwarda Dwurnika, Małgorzaty Markiewicz i Mariana Eile.

Z kolei w budynku MOCAK-u przy Lipowej 4 udostępnione zostaną wystawy czasowe, takie jak „Polityka w sztuce”, „Ta krew jest dla ciebie”, „W dziesiątą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej” czy „Reporter wojenny Maks Łewin” oraz ekspozycje stałe, np. „Pojęciokształty”.

Osoby biorące udział w festiwalu będą mogły także odwiedzić Muzeum Narodowe. W Gmachu Głównym czeka na nich m.in. niedawno otwarta wystawa pt. „Nowy początek. Modernizm w II RP” czy stała ekspozycja „XX + XXI. Galeria sztuki polskiej”. Za symboliczną opłatą (5 zł) będzie można także zobaczyć wystawy prezentowane w oddziałach MNK. Promocja nie dotyczy jedynie Muzeum Książąt Czartoryskich.

Kto wystąpi na Kraków Live Festival?

19 i 20 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego rozłożą się dwie sceny, które gościć będą zarówno międzynarodowe gwiazdy, jak i artystów z naszego rodzimego podwórka.

Pierwszego dnia na Main Stage zaprezentują się: Young Leosia, Taco Hemingway, Lewis Capaldi oraz Future. Do tego grona początkowo miał dołączyć Bedoes, jednakże koncert rapera się nie odbędzie.

– Pomimo starań Artysty, Organizatora i Managementu, z powodu skomplikowanej logistyki Main Stage i zagranicznych wykonawców oraz zmieniających się uwarunkowań produkcyjnych, koncert Bedoesa jest niemożliwy do zrealizowania bez istotnej straty w jego warstwie artystycznej. Wszystkich zawiedzionych zaistniałą sytuacją fanów i słuchaczy przepraszamy – poinformowali organizatorzy Kraków Live Festival.

Z kolei na Kraków Stage wystąpią: Mimi Webb, Julia Wieniawa, Kacperczyk i OKI.

Kogo zobaczymy 20 sierpnia? Jako pierwszy na Main Stage pojawi się Jan Rapowanie, po nim Anne-Marie, a następnie Ava Max. Zwieńczeniem koncertów na scenie głównej będzie występ Halsey. Natomiast Rosalie, Kinny Zimmer, Parcels oraz White 2115 zagoszczą na Kraków Stage.

Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne na www.livefestival.pl