Kraków Live Festival. Baw się i zwiedzaj muzea za symboliczną opłatą

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI/LOVEKRAKÓW.PL

Już dziś na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego rozpocznie się Kraków Live Festival. Na uczestników czekać będzie nie tylko dobra muzyka, ale także możliwość zwiedzenia wybranych muzeów za symboliczną opłatą.

– Tak jak podczas poprzednich edycji, w tym roku również współpracujemy z krakowskimi instytucjami kultury. W dniach 19–21.08, dla osób z biletami lub opaskami festiwalowymi wejście do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie będzie kosztować jedynie 2 złote, a do Muzeum Narodowego w Krakowie 5 złotych – informuje Aleksandra Krakowska z Alter Art.

Baw się i zwiedzaj muzea

Od 19 do 20 sierpnia na terenie miasteczka festiwalowego zostanie utworzona strefa MOCAK-u, gdzie pojawi się autobus z mobilną wystawą prezentującą prace 23 artystek i artystów. Oprócz tego uczestnicy koncertów będą mogli także wykonać zdjęcia z reprodukcjami dzieł Edwarda Dwurnika, Małgorzaty Markiewicz i Mariana Eile.

Z kolei w budynku MOCAK-u przy Lipowej 4 udostępnione zostaną wystawy czasowe, takie jak „Polityka w sztuce”, „Ta krew jest dla ciebie”, „W dziesiątą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej” czy „Reporter wojenny Maks Łewin” oraz ekspozycje stałe, np. „Pojęciokształty”.

Osoby biorące udział w festiwalu będą mogły także odwiedzić Muzeum Narodowe. W Gmachu Głównym czeka na nich m.in. niedawno otwarta wystawa pt. „Nowy początek. Modernizm w II RP” czy stała ekspozycja „XX + XXI. Galeria sztuki polskiej”. Za symboliczną opłatą (5 zł) będzie można także zobaczyć wystawy prezentowane w oddziałach MNK. Promocja nie dotyczy jedynie Muzeum Książąt Czartoryskich.

Kto wystąpi na Kraków Live Festival?

19 i 20 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego rozłożą się dwie sceny, które gościć będą zarówno międzynarodowe gwiazdy, jak i artystów z naszego rodzimego podwórka.

Pierwszego dnia na Main Stage zaprezentują się: Young Leosia, Taco Hemingway, Lewis Capaldi oraz Future. Do tego grona początkowo miał dołączyć Bedoes, jednakże koncert rapera się nie odbędzie.

– Pomimo starań Artysty, Organizatora i Managementu, z powodu skomplikowanej logistyki Main Stage i zagranicznych wykonawców oraz zmieniających się uwarunkowań produkcyjnych, koncert Bedoesa jest niemożliwy do zrealizowania bez istotnej straty w jego warstwie artystycznej. Wszystkich zawiedzionych zaistniałą sytuacją fanów i słuchaczy przepraszamy – poinformowali organizatorzy Kraków Live Festival.

Z kolei na Kraków Stage wystąpią: Mimi Webb, Julia Wieniawa, Kacperczyk i OKI.

Kogo zobaczymy 20 sierpnia? Jako pierwszy na Main Stage pojawi się Jan Rapowanie, po nim Anne-Marie, a następnie Ava Max. Zwieńczeniem koncertów na scenie głównej będzie występ Halsey. Natomiast Rosalie, Kinny Zimmer, Parcels oraz White 2115 zagoszczą na Kraków Stage.

Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne na www.livefestival.pl

comments powered by Disqus