Kraków ramię w ramię z innymi miastami. Rusza wspólna akcja promocyjna

Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Polskie miasta łączą siły i startują ze wspólną akcją promocyjną „Miasto w Miasto”.

Udział w akcji bierze 11 miast, w tym m.in. Kraków, Warszawa, Wrocław, Katowice czy Gdańsk.

Założeniem działań kampanijnych jest podtrzymanie zainteresowania podróżami krajowymi wśród odbiorców głównych profili facebookowych miast, których sumaryczna liczba odbiorów wynosi ponad 2 miliony.

W ramach akcji prowadzonej w social mediach promowane będą najciekawsze atrakcje i obiekty turystyczne w różnych zakątkach naszego kraju, takie jak muzea, instytucje kultury, obiekty noclegowe, parki rozrywki, centra handlowe, galerie sztuki czy wydarzenia.

– Turystyczna oferta Krakowa jest tak różnorodna zarówno dzięki bogactwu historii i kultury, jak i dzięki niezwykłym miejscom, w których można wypocząć. Dla jednych jest to miasto gromadzące największe nasze narodowe skarby, dla innych arena wielkich wydarzeń kulturalnych i sportowych, a jeszcze dla kogoś innego miejsce wypoczynku w gronie najbliższych czy przyjaciół. Jestem przekonany, że w Krakowie każdy znajdzie to, czego potrzebuje, by zregenerować siły po ostatnich trudnych miesiącach – podkreśla Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Wspólna akcja rusza 22 maja. Następnie co tydzień, w sobotę będą pojawiały się wpisy dotyczące poszczególnych miast wraz z zachęcającymi zdjęciami i opisami. Akcję wspiera Unia Metropolii Polskich.