Lekarze jak z bajki. Charytatywny kalendarz już dostępny

fot. mat.prasowe

W Teatrze Groteska po raz kolejny odbyła się sesja zdjęciowa do kalendarza, w którym w bajkowych wcieleniach wystąpiły lekarki i lekarze z małopolskich szpitali.

Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali.

W postacie z bajek wcielają się lekarki i lekarze z małopolskich szpitali zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa.  Na kartach tegorocznej edycji możemy zobaczyć prof. Ewę Czarnobilską i prof. Annę Sowę-Staszczak ze Szpitala Uniwersyteckiego, dr Elżbietę Plutę z Centrum Onkologii, dr Iwonę Hajdyłę–Banaś, dr Joannę Włodarczyk i dr Joannę Wykę ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, dr hab. Annę Chrapustę ze Szpitala im. L. Rydygiera, dr Katarzynę Moskałę i dr Szymona Pietruszkę ze Szpitala im. S. Żeromskiego, dr Michała Zabojszcza dyrektora szpitala MSWiA, dr Bartosza Frączka ze Szpitala Ujastek, Piotra Staszaka zastępcę dyrektora Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz Elżbietę Ptak z Centrum Medycznego LuxMed.

W teatralnej scenerii

Zdjęcia do kalendarza, którego pomysłodawcą jest doktor Marcin Mikos, Prezez Zarządu Fundacji Zdrowia Publicznego, wykonał krakowski fotograf Bartosz Siedlik we współpracy z Mateuszem Sibikiem, za grafikę odpowiedzialny był Maciej Schumacher.

Opiekę artystyczną nad scenami z bajek, które znajdą się w kalendarzu sprawowali Małgorzata Zwolińska i dyrektor Adolf Weltschek z Teatru Groteska.

Wydawcą kalendarza jest Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska, Szpitalem Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie, Szpitalem im. Żeromskiego w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Wolontariatu św. Eliasza. Dochód z internetowej sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali.

Kalendarz jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Zdrowia Publicznego: www.fzp.com.pl.