Leo Express chce wozić pasażerów między Krakowem a Warszawą

fot. Leo Express, materiały prasowe

Czeski przewoźnik Leo Express rozwija skrzydła na polskim rynku. Ma już zezwolenie na uruchomienie kursów do granicy z Ukrainą, a przymierza się do tego, by kursować między Krakowem i Warszawą.

Mieszkańcy Krakowa znają Leo Express z połączeń z Pragą. Spotkały się one ze sporym zainteresowaniem, choć start połączenia pokrył się z częstymi zmianami w rozkładach i ograniczeniami związanymi z przebudową linii kolejowej.

Dwa nowe kierunki

Starania firmy o urzędową zgodę na połączenie z Pragą trwały ponad dwa lata. Teraz Leo Express ma już pozwolenie na to, by trasa została wydłużona do granicy z Ukrainą.

– Możemy jechać z Pragi przez Kraków aż do granicy z Ukrainą. Ze względu to, że zezwolenie otrzymaliśmy już po opublikowaniu nowego rocznego rozkładu jazdy, musimy teraz poszukać możliwości w obowiązującym rozkładzie jazdy, tak abyśmy mogli płynnie przedłużyć trasę do Medyki –  wyjaśnia Juraj Andrejka, dyrektor zarządzający Leo Express na Polskę i Ukrainę.

Przewoźnik zapowiada, że za bilety na trasie Praga-Medyka trzeba będzie zapłacić między 50 a 150 zł, w zależności od obłożenia. Na trasie Katowice – Medyka ceny mają się rozpoczynać od 19 złotych.

Do Warszawy

Dużo większą rewolucją byłoby uzyskanie przez komercyjnego przewoźnika zgody na obsługę połączenia Kraków-Warszawa. Do decyzji jeszcze daleko, ale Leo Express złożył już stosowny wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego.

– Złożyliśmy wniosek o przyznanie dostępu na linię między Krakowem a Warszawą. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ją z dotychczasową linią Praga-Kraków. Data rozpoczęcia kursowania zależy od szybkości wydania decyzji, która powinna zostać wydana w przeciągu jednego roku – mówi Juraj Andrejka.

comments powered by Disqus