Międzynarodowe Targi Książki w tym roku się nie odbędą. Pierwszy raz w historii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku, po raz pierwszy w historii wydarzenia, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie się nie odbędą.

– Była to trudna decyzja, tym bardziej, że od 1997 roku ostatni weekend października w Krakowie zawsze przebiegał pod znakiem literatury. Jest nam bardzo przykro, że czytelnicy nie będą mogli spotkać się z pisarzami, których tak licznie na swoje stoiska zapraszali wydawcy, a na literackiej mapie spotkań nagle zabraknie miejsca, które łączyło wszystkich „ludzi książki” – pisarzy, księgarzy, tłumaczy, ilustratorów, bibliotekarzy, edytorów – czytamy w komunikacie Targów w Krakowie.

Jak tłumaczą organizatorzy, mimo iż od lipca w kraju, w Krakowie i w EXPO Kraków z powodzeniem odbywają się imprezy targowe w nowym reżimie sanitarnym, lęk przed wirusem zwyciężył. Wielu wydawców i autorów zrezygnowało z udziału w targach. – Z pewnością obecna sytuacja nie pozwoliłaby na organizację Targów w takim kształcie, jaki wszyscy znamy ani na realizację wszystkich pomysłów, zaplanowanych na ten rok – czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zapowiadają starania, by niektóre planowane podczas targów wydarzenia, debaty czy spotkania odbyły się wirtualnie, w tym m.in. przyznanie Nagrody w Konkursie im. Jana Długosza. Impreza ma wrócić za rok, z rozmachem i z nowymi pomysłami.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus