Moda i design na Poczcie Głównej. Nadchodzi Kiermash

fot. mat. prasowe Kiermashu

Wiosenna odsłona Kiermashu odbędzie się już 23-24 kwietnia. Tym razem moda i design zawitają na Pocztę Główną do nowego Klubu Spotkań.

Kiermash to cykliczne targi niezależnej mody i designu, na których można znaleźć prawdziwe perełki. A co najważniejsze, wyprodukowane w etycznym i odpowiedzialnym duchu „less waste”.

– Wystawcy promują zrównoważone i odpowiedzialne podejście do zakupów i szeroko pojętej mody. Podczas wydarzenia poznacie polskie marki projektujące oryginalne i wykonywane z poszanowaniem dla planety produkty. Każdy brand tworzy z ogromną pasją, dzięki czemu wszystko, co znajdziecie na imprezie (wraz z atmosferą), jest unikatowe – twierdzą organizatorzy Kiermashu.

Podczas targów będzie można znaleźć m.in. dobrze skrojone płaszcze i lekkie kurtki, funkcjonalne akcesoria, naturalne kosmetyki czy też dodającą charakteru biżuterię. Wszystkie produkty wykonane są w odpowiedzialny sposób, z szacunkiem do planety i twórców.

W związku z obecną sytuacją w Ukrainie, organizatorzy Kiermashu przygotowali 4 inicjatywy, które będzie można wesprzeć podczas targów.

Pierwszą z nich jest „Kramik Kiermash”, na którym za symboliczne cegiełki kupicie produkty Wystawców oraz Przyjaciół Kiermashu. Całość z wpływów zostanie przekazana Fundacji Zustricz na rzecz potrzebujących z Ukrainy.

Podczas targów będzie można także wspomóc Centrum Wielokulturowe w Krakowie, poprzez przekazanie nowych skarpetek i bielizny damskiej lub męskiej.

SZAFA DOBRA to inicjatywa powstająca na terenie Galerii Plaza. Jej celem jest podarowanie ubrań tym, którzy uciekają przed wojną. Organizatorzy Kiermashu zachęcają więc do oddawania nowych (lub w bardzo dobrym stanie) ubrań i dodatków.

W trakcie Kiermashu polsko-ukraińska Fundacja Zustricz będzie prowadzić zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz Ukraińców i Ukrainy.

Moda i design na Poczcie Głównej

Tegoroczna wiosenna edycja Kiermashu odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji. Mowa o Klubie Spotkań na Poczcie Głównej w kamienicy na rogu ulic Westerplatte i Wielopole.

– Wnętrze klubu to totalny zero waste style – w retro przestrzeniach Klubu Pocztowca „Expresik” połączono ze sobą meble z odzysku, które z sentymentem wspominają okres PRL-u, wiekowe skarby znalezione u cioci na strychu oraz meble uratowane przed wywozem do lamusa. Tak powstała wysmakowana hybryda, łącząca stare z nowym, retro z nowoczesnym, nostalgię z radosnym spojrzeniem w przyszłość – informują inicjatorzy targów.

Kiermash odbędzie się w dniach 23–24 kwietnia w godz. 11–18.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.