Most do remontu za… 25 lat

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wątpliwości dotyczące zabezpieczenia antykorozyjnego mostu Piłsudskiego powinna rozwiać ekspertyza zewnętrznej firmy. Eksperci sprawdzili, czy metalowe elementy rok po konserwacji nie zaczęły rdzewieć. Okazuje się, że wszystko jest w porządku.

Do Zarządu Dróg Miasta Krakowa zwrócili się mieszkańcy i radny Dzielnicy I, którzy zauważyli rdzę na odnowionych elementach mostu. Urzędnicy zlecili sprawdzenie stanu powłoki niezależnej firmie.

– Specjalistyczna ekspertyza została wykonana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów. W terenie wykonano m.in. badanie grubości powłoki oraz ocenę stanu skorodowania mostu – informuje Michał Pyclik z ZDMK.

Ekspertyza nie wykazała nieprawidłowości, ale fachowcy zlecili dodatkowe działania ochronne.  – Dokument potwierdza, że prace zostały wykonane z dużą starannością, a trwałość zabezpieczenia antykorozyjnego mostu Piłsudskiego określono na 25 lat. Eksperci podkreślili, że konstrukcja prawie stuletniego, kratowego obiektu jest tak wykonana, że zawiera wiele miejsc, w których poprawne wykonanie zabezpieczania jest trudne technicznie – stwierdza Pyclik.

Wśród zaleceń znalazło się regularne usuwanie ptasich odchodów i uszczelnienie bruzd ze śladami korozji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto