Muzeum Fabryka Wódki. Otwarcie bram w przyszłym miesiącu

fot. © AgataSiubijak/LoveKrakow.pl

W przyszłym miesiącu ma zostać otwarte Muzeum Fabryka Wódki na terenie kompleksu przy ul. Fabrycznej. Miejsce to będzie upamiętniać działalność dawnej wytwórni alkoholi. Zwiedzanie będzie połączone z degustacją.

Kompleks Fabryczna 13 powstał w miejscu dawnej destylarni. Aby upamiętnić historię tego miejsca, przygotowaliśmy atrakcję dla wszystkich gości zainteresowanych produkcją polskiej wódki. Na miejscu opowiemy historię trunków oraz fabryki, będzie także możliwość degustacji tradycyjnych, polskich alkoholi – czytamy w opisie inwestycji.

Muzeum Fabryka Wódki zostanie otwarte w październiku – poinformowała nas Maria Bodaj, rzeczniczka Inter-Bud. Deweloper jest odpowiedzialny za cały projekt inwestycji Fabryczna City, w tym biurowców, mieszkań czy kompleksu Fabryczna 13. Dokładnego terminu otwarcia jeszcze nie znamy.

Jak wyjaśnia przedstawicielka inwestycji, w muzeum poznamy zarówno historię samego trunku, jak i działalności wytwórni wódek „Polmos”, która działała na tym terenie do 2010 roku. Punktem obowiązkowym w ramach zwiedzania będzie degustacja.

– Co nas na pewno będzie wyróżniać spośród innych muzeów tego trunku na świecie to to, że pokażemy imitację całego procesu produkcji spirytusu, mamy autentyczne zabytkowe urządzenia gorzelnicze – dodaje Maria Bodaj.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus